HaberlerSporGalatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki fikstürü belirlendi

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki fikstürü belirlendi

Şampiyonlar Ligi'nde gruplar, bugün Monaco'da yapılan kura çekimiyle belirlenirken bu organizasyondaki tek temsilcimiz Galatasaray'ın fikstürü de belli oldu.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki fikstürü belirlendi
Şampiyonlar Ligi'nde gruplar, bugün Monaco'da yapılan kura çekimiyle belirlenirken bu organizasyondaki tek temsilcimiz Galatasaray'ın fikstürü de belli oldu.

Sarı kırmızılı ekip, üçüncü torbadan katıldığı kura çekimi sonunda İngiltere'nin Arsenal, Almanya'nın Borussia Dortmund ve Belçika'nın Anderlecht takımlarıyla birlikte D Grubu'nda yer aldı.

Galatasaray, gruptaki ilk maçında 16 Eylül 2014 Salı günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da Anderlecht'i ağırlayacak.

Tüm karşılaşmaların 21.45'te oynanacağı grupta sarı kırmızılı ekibin maç programı şu şekilde oluştu:
16 Eylül 2014 Salı
Galatasaray - Anderlecht

1 Ekim 2014 Çarşamba    
Arsenal - Galatasaray

22 Ekim 2014 Çarşamba    
Galatasaray - Borussia Dortmund

4 Kasım 2014 Salı    
Borussia Dortmund - Galatasaray

26 Kasım 2014 Çarşamba    
Anderlecht - Galatasaray

9 Aralık 2014 Salı    
Galatasaray - Arsenal

Berlin Olimpiyat Stadı'nın finaline ev sahipliği yapacağı Şampiyonlar Ligi 2014-2015 sezonunda yapılan kura çekilişinde tüm gruplarda eşleşmeler şöyle oldu:

Kırmızı Grup:
A GRUBU: Atlético Madrid (İspanya), Juventus (İtalya), Olympiakos (Yunanistan), Malmö (İsveç)
B GRUBU: Real Madrid (İspanya), FC Basel (İsviçre), Liverpool (İngiltere), Ludogorets (Bulgaristan)
C GRUBU: Benfica (Portekiz), Zenit St. Petersburg (Rusya), Bayer Leverkusen (Almanya), Monaco (Fransa)
D GRUBU: Arsenal (İngiltere), Borussia Dortmund (Almanya), Galatasaray (Türkiye), Anderlecht (Belçika)

Mavi Grup:
E GRUBU: Bayern Münih (Almanya), Manchester City (İngiltere), CSKA Moskova (Rusya), Roma (İtalya)
F GRUBU: Barcelona (İspanya), Paris Saint-Germain (Fransa), Ajax (Hollanda), APOEL Nicosia (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)
G GRUBU: Chelsea (İngiltere), Schalke 04 (Almanya), Sporting Lizbon (Portekiz), Maribor (Slovenya)
H GRUBU: Porto (Portekiz), Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Athletic Bilbao (İspanya), BATE Borisov (Beyaz Rusya)

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER