HaberlerSporFransa bankası, Moritanya'nın en eski futbol kulübünü satın almak istiyor

Fransa bankası, Moritanya'nın en eski futbol kulübünü satın almak istiyor

Moritanya spor kaynaklarının belirttiğine göre; Moritanya'nın en eski spor kulübü ile Fransa bankası ortaklarından birisi kulübü satın alma doğrultusunda bir araya geldi.Haberi doğrulayan nuakşot gazeteleri,Fransa bankası ortaklarından bir...

Fransa bankası, Moritanya'nın en eski futbol kulübünü satın almak istiyor
Moritanya spor kaynaklarının belirttiğine göre; Moritanya'nın en eski spor kulübü ile Fransa bankası ortaklarından birisi kulübü satın alma doğrultusunda bir araya geldi.

Haberi doğrulayan nuakşot gazeteleri,Fransa bankası ortaklarından bir yetkilinin Moritanya'da en eski spor kulüplerinden biri olan Liksar Spor Kulübü'nü satın alma görüşmelerine başladıklarını dile getirdi. Haber kaynaklarına göre; Fransız girişimcinin kulüp sahibi Ould Garabi ile ekonomik anlamda anlaşmaya vardıklarını ancak Moritanya kanunlarında kulüp yönetmeliği ile ilgili bir problemle karşılaştıklarını belirtti. Problemin ise Moritanya dernekler kanununa göre; içinde spor kulüplerinin de olduğu yerel müesseselerin yerli olmayan biri tarafından işletilememesi olduğuna değinen Fransız yetkili buna rağmen kulübü ne olursa olsun kendisinin yönetmek istediğini söyledi.

Kulüp sahibi Ould Garabi kulübün 20. yüz yıl ortalarında kurulan Moritanya'nın en eski kulüplerinden olduğunu, kulüp olarak başladıkları ilk günden beri maddi ve manevi bütün sıkıntılarda kulübün hep yanında olduklarını vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER