HaberlerSporFenerbahçe'den Beşiktaş Başkanı Orman'a Club Brugge ve stat üzerinden cevap

Fenerbahçe'den Beşiktaş Başkanı Orman'a Club Brugge ve stat üzerinden cevap

Süper Lig'in 25. haftasında oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin ardından yaşanan tartışmalara Fenerbahçe Spor Kulübü de resmi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi.

Fenerbahçe'den Beşiktaş Başkanı Orman'a Club Brugge ve stat üzerinden cevap

Fenerbahçe'nin 1-0'lık galibiyetiyle sonuçlanan derbi maçta yaşanan olaylar, hakem kararları ve Emre Belözoğlu, Emenike ve Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in içinde bulunduğu olaylarla ilgili dün bir açıklama yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'a Fenerbahçe kulübünden yazılı cevap geldi.

Sarı lacivertli kulubün resmi internet sitesinden yapılan, 'Siz bilirsiniz' başlıklı yazıda, Beşiktaş'ın hem Avrupa kupasından elenmesine vurgu yapıldı hem de kaybetme alışkanlığından doğan 'yenilgiye yönlendirmeleri'ne bahane olarak gösterildi. Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Öncelikle belirtelim ki burada yer alan açıklamaları sınırlayan yegane şey, ait olduğunuz camiaya duyduğumuz saygıdan ibarettir. Kaybetme alışkanlığından doğan "Yenilgi yönlendirmelerinizi" dikkatle takip ediyor ve anlayışla karşılıyoruz.

Derbi kazanamamanın, "Köy Takımı" olarak nitelenen takımdan 5 gol yiyerek Avrupa’dan elenmenin, Ya da size ait tek bir tuğlası dahi olmayan stadı söz verdiğiniz tarihte kombine satışı yaptığınız taraftarlarınıza teslim edememenin utancını ve hezeyanını görüyor ve size hak veriyoruz.

Ancak yaşadığınız her ne olursa olsun konu Fenerbahçe ve Fenerbahçe’nin değerleri olduğu zaman "Diline hakim ol" uyarımızı ciddiye almamanızı kabul edemiyoruz...

Fenerbahçe kaptanına "Ahlaksızlık" ithamında bulunabilecek kadar ahlak konusunda özgüvene sahip olmanız takdire şayan olsa da, konu ahlak olduğu zaman, konuşacak en doğru kişinin kendiniz olacağını düşünmek konusundaki ısrarınızdan vazgeçmenizi bekliyoruz.

Biliyoruz ki siz; Kendinizi, Camianızı, Ya da Fenerbahçe’yi bilemeyebilirsiniz. Ama bilmeniz gereken haddiniz ve diliniz... Yine de, Siz bilirsiniz..." (cihan)

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER