HaberlerSporErsun Yanal: Güzel bir futbol akşamı yaşadık

Ersun Yanal: Güzel bir futbol akşamı yaşadık

Beşiktaş’la 3 - 3 berabere kalan Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal, güzel bir futbol akşamı yaşadıklarını söyledi.

Ersun Yanal: Güzel bir futbol akşamı yaşadık
Beşiktaş’la 3 - 3 berabere kalan Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal, güzel bir futbol akşamı yaşadıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Ersun Yanal, futbol adına konuşulacak çok şeyin olduğunu belirterek, "Güzel bir derbi akşamıydı. Seyircilerimiz de muhteşemdi. Onlarla ne kadar övünsek azdır. 10 kişi kaldıktan sonra oyuncularımız takdir edilecek mücadele ortaya koydular. Oyuncularımı kutluyorum. Bugün güzel bir futbol gecesi yaşadık." diye konuştu.

Yollarına devam ettiklerini dile getiren Yanal, "Hatalar, eksikler konuşulabilir. Güzel bir futbol gecesi oldu. Bugün futbol adamı olarak böyle maçlar oynandığında keyif alınmasını istiyorum. Sahada mücadele edenleri ve taraftarları konuşmak gerekiyor. Bize bu güzelliği yaşatanlara teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Son dakikalarda temposu düşen Alper’i oyundan daha erken almamasıyla ilgili bir soruya da Ersun Yanal, takımın o dakikalarda bir ritim yakaladığını ve yeni oyuncunun da ısınmasının o ritme ayak uydurmasının zor olacağını kaydetti.

Yanal, bütün oyuncularının son dakikaya kadar olan ritminin kendileri için değerli olduğunu da sözlerine ekledi.

"BEN HAKEMLER İÇİN SÖZ SÖYLEMEKTEN ÇOK OYUNU KONUŞMAK İSTİYORUM"

Karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır’ın yönetimiyle ilgili bir soruya da Yanal, "Ben hakemler için söz söylemekten çok, oyunu konuşmak istiyorum." cevabını verdi.

Yanal, "Hakemler hata yapıyor. Bize de rakibe de penaltı vermemiştir. Bugün dünyanın sayılı hakemlerinden biri maçı yönetti. Bu ülkede dışarıdan hakem getirelim tartışmaları yapıldı. Ben hakemler için söz söylemekten çok, oyunu konuşmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

"RAUL ÖYLE BİR FUTBOLCU DEĞİL"

Raul Meireles’in gördüğü kırmızı kartla ilgili de Ersun Yanal, "Evet Meireles’in ayağı rakibine gidiyor. Raul öyle bir oyuncu değil. Zaten Raul, nazik bir oyuncu. Sakatlayıcı bir hareket yok, yumuşak bir dokunuş var. Bence ayağını kolluyor." şeklinde konuştu.

Yanal, maçın kırılma anını ise üst üste yedikleri iki gol olarak değerlendirdi. Kendilerine yakışmayan goller olduğunu dile getiren Yanal, "Eksik kalsak da ciddi bir mücadele örneği gösterdik ve kar hanesine yazılması gereken bir sonuç. İyi bir deneyim kazandık." dedi.

Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu’nun Meireles’le ilgili ‘Gereğini yapacağız’ şeklindeki açıklamasıyla ilgili de Yanal, "Bizde bu işler koordineli gidiyor. Canı yanan bir adam olarak duygularını ortaya koymuş." açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER