HaberlerSporErkekler Voleybol 2. Ligi kuraları çekildi

Erkekler Voleybol 2. Ligi kuraları çekildi

Erkekler Voleybol 2. Ligi kuraları çekildi. Belediye Gençlikspor'un ilk rakibi, Tokat Niksar Belediyespor oldu.

Erkekler Voleybol 2. Ligi kuraları çekildi
Erkekler Voleybol 2. Ligi kuraları çekildi. Belediye Gençlikspor'un ilk rakibi, Tokat Niksar Belediyespor oldu.

2014 2015 Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler Voleybol 2. Lig fikstür kura çekimleri yapıldı.
Geçen sezon ortaya koyduğu üstün mücadele ile ligi şampiyon olarak bitiren Çankırı Belediye Gençlikspor takımı 2. lige yükselmişti. Yapılan kura çekimlerinin ardından önümüzdeki sezon B grubunda mücadele verecek olan Belediye Gençlikspor'un grubunda toplam 12 takım yer alıyor. Gençlikspor'un B grubunda mücadele vereceği takımlar ise şu şekilde:
Adana Beyzaspor
Ankara PTT spor
Ankara Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi
Hatay Büyükşehir Belediyespor
Hatay Payas Belediyesi 1975 Spor
Kahraman Maraş Büyükşehir Belediyespor
Kayseri Melikgazi Belediyespor
Sivas 4 Eylül Belediyespor
Tokat Belediyesi Plevnespor
Tokat Niksar Belediyespor
Trabzonspor

Çekilen kuralar ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, geçen sezon alınan başarılara dikkat çekerek, aynı başarıların bu sezonda da devam edeceğini ifade etti. 2014 -2015 sezonuna çok iyi hazırlandıklarını belirten Dinç, "Oyuncularımız yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiler. 2. Ligde mücadele verecek olmamızdan dolayı işi biraz daha ciddiye alıp, müsabakalarımıza tam motivasyon ile çıkacağız. Belediye olarak destek verdiğimiz sporun ve sporcunun en üst seviyelere gelmesi için de gereken bütün hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Yeni sezonda mücadele edecek olan oyuncularımıza ve bütün takım oyuncularına başarılar diliyorum. Güzel bir sezon geçirilmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Çankırı Belediye Gençliksporun mücadele vereceği ligin 1. sezonu 11 Ekim 2014 Cumartesi günü başlayıp, 20 Aralık 2014 Cumartesi günü sona erecek. 2. sezon ise 11 Ocak 2015 Pazar günü start alıp, 22 Mart 2015 Pazar günü bitecek. Yarı final ve final karşılaşmaları ise Nisan ayı içerisinde yapılacak.

2. Lig B grubunda mücadele edecek olan ve ilk maçını kendi evinde oynayacak olan Çankırı Belediye Gençlikspor Tokat Niksar Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER