HaberlerSporEriş: Yenilginin öz eleştirisini yapacağız

Eriş: Yenilginin öz eleştirisini yapacağız

PTT 1. Lig takımlarından Adanaspor’un Teknik Direktörü Levent Eriş, Giresunspor karşısında sergiledikleri oyundan mutlu olmadığını belirterek, taraftarın tepki göstermesini doğal karşıladı. Eriş, istifa çağrısına ise “Bu konuda...

Eriş: Yenilginin öz eleştirisini yapacağız
PTT 1. Lig takımlarından Adanaspor’un Teknik Direktörü Levent Eriş, Giresunspor karşısında sergiledikleri oyundan mutlu olmadığını belirterek, taraftarın tepki göstermesini doğal karşıladı. Eriş, istifa çağrısına ise “Bu konuda fazla yorum yapmayacağım, önemli olan Adanaspor’un menfaatidir.” dedi.

Eriş, 2-0 mağlup oldukları karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu. Eriş, henüz galibiyeti olmayan takımlara galibiyet şansı verdiklerini hatırlatarak 3 haftalık periyodu mağlubiyetlerle kapatmanın üzüntüsünü çok derinden yaşadıklarını anlattı. Eriş, "Bugün galibiyeti hak ettik mi, hiç hak ettiğimizi düşünmüyorum. Böyle bir sonuç beklemiyorduk böyle bir oyunu da beklemiyorduk. 3 haftadır süregelen mağlubiyet serisi bize tabii ki hiç yakışmadı. Taraftar tabii ki doğal tepki göstermekte de haklıdır. Biz de şapkamızı önümüze koymamız gerekiyor. Böyle bir mağlubiyetin niye gerçekleştiği ile ilgili özeleştiriler yapmalıyız." diye konuştu.

Beklentilerinin çok büyük olduğu oyuncuları olduğunu kaydeden Eriş, "Bu oyuncuların performansı doğru olmayınca ortaya böyle bir 3 haftalık mağlubiyet serisi çıktı. Bize yakışmadı. Bize şık durmadı. Evet biz çok krizler kaoslar yaşadık, atlattık. Gerilere döndük tekrar ama bugün sahada hiç istemeyen bir oyuncu grubu vardı. Öyle istemediğiniz zaman müsabakaları kazanma şansı yok. İstediğiniz kadar yetenekli olun, İstemezseniz başaramazsınız, biz de bugün istemediğimizi görüyorum sahada. Hiç bir oyuncunun gerçek kapasitelerini bırakın sahada varlıklarını bile görmemiz mümkün değildi. Bunun nedeni ben de olabilirim, başka şeyler de olabilir. Elbette nedenlerini sorgulamamız gerekiyor kendi iç bünyemizde." dedi.

Eriş, taraftarın istifa çağrıları için ise "Ben ilk defa istifa çağrısına maruz kalmadım. Biz istifa dendiği senede de final oynadık, bu takımı ligde de bıraktık. Yani bunlar doğal. İnsanların tepkileri son derece doğal. İstifa çağrısı dünyanın neresine giderseniz gidin tüm teknik adamlar için son derece doğal. Bu konuda çok fazla yorum yapmayacağım. Önemli olan Adanaspor’un menfaatidir. O neyi gerektiriyorsa herkes üzerine düşen görevi yapar." diye konuştu.

Giresunsupor Teknik Direktörü Erkan Sözeri ise oyuncularını gösterdikleri mücadeleden dolayı kutladı. Adanaspor takımının analizini yaparken derslerini iyi çalıştıklarını anlatan Sözeri, "Sahada oyuncularımız da bunu gösterdi. Kazanmayı alışkanlık haline getirmek istiyoruz. İlk galibiyetimiz bu. Özellikle camiamızın beklentilerine karşılık verdiğimiz için çok mutluyuz, bunu sürekli hale getirmek istiyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER