HaberlerSporEmre Belözoğlu: Sezona kendi seyircimiz önünde güzel başlamak istiyoruz

Emre Belözoğlu: Sezona kendi seyircimiz önünde güzel başlamak istiyoruz

Fenerbahçe'nin takım kaptanı Emre Belözoğlu, Kardemir Karabükspor ile sezona güzel bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi.

Emre Belözoğlu: Sezona kendi seyircimiz önünde güzel başlamak istiyoruz
Fenerbahçe'nin takım kaptanı Emre Belözoğlu, Kardemir Karabükspor ile sezona güzel bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi.

Emre, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Sezonun ilk maçını kendi saha ve seyircileri önünde oynayacak olmalarının bir avantaj olduğunu belirten Emre Belözoğlu, Karabükspor karşısında alınacak galbiyetle sezona 3 puanla başlamak istediklerini dile getirdi.

Tecrübeli oyuncu, Lig’in ilk 8 haftalık periyotuna da dikkat çekerken, "Öncelikle 2014-2015 sezonun bütün takımlara ve bütün takım arkadaşlarıma, kardeşlerime hayırlı olmasını diliyorum. Sporcu arkadaşlarıma sakatlığın yaşanmadığı bir sezon diliyorum. İlk maçlar her zaman için zordur. Sezona iyi başlamamız gerekiyor. İsmail Hocamız da bizlere ilk 8 haftalık periyotun zor geçeceğini söyledi. Biz de bu anlamda iyi hazırlandık. Sezona da Süper Kupa’yı kazanarak iyi bir başlangıç yaptık. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Kendi sahamızda ve kendi seyircimiz önünde, sezona galibiyetle başlamak istiyoruz. Karabükspor lige bizden daha önce hazırlanan bir takım, fiziksel anlamda bizden daha hazır olduklarını söyleyebilirim ama yine de saha ve seyirci avantajımızı kullanarak sezona 3 puanla başlayan taraf olacağımıza inanıyorum. Lig uzun bir maraton ve ilk 8 haftalı süreçte puan kaybı yaşamadan ilerlemek istiyoruz. Bunu da başarabilecek güçteyiz. Yarın güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Kazanıp, sezona böyle başlamak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Belözoğlu, Fenerbahçe’nin futbolcusunun, Fenerbahçelilik duruşundan asla taviz vermeyeceğinin de altını çizdi.

Emre Belözoğlu, şöyle konuştu: "Fenerbahçe o kadar büyük bir camia ki, elde ettiğiniz başarılar karşısında ağır sorumluluklar yükleniyor. Tabii bizim gibi takımın önünde olan, kaptan olan oyuncular olarak anlatmakta zorluk çekiyoruz. Belli başlı sıkıntılar yaşadık, ancak böyle büyük camiada oynuyorsanız ve bu kadar ağır sorumlulukların altına giriyorsanız, böyle sıkıntılar olacaktır. Ama benim en büyük isteğim Fenerbahçe’nin 4-5 senelik süreçte yaşamış olduğu şeylere rağmen kendini bu camiaya ait hissetmiş herkes bilmelidir ki, biz bu camianın başarısı için varız. Aynı şekilde Yöneticiler de, taraftarlar da bu camianın başarısı için vardır. Takım, bir şeyler kaybettiğinde en çok biz üzülüyoruz, bir şeyler kazandığında da en çok biz seviniyoruz. O yüzden birbirimize en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlar bunlar. Sezon yeni başlıyor ve geçtiğimiz sezonu Şampiyon bitirmiş bir takım olarak çok daha rahat bir şekilde sezona girmek isterdik ama stresli oldu. Buna rağmen bunun bir sınav olduğunu düşünerek işimize konsantre olup, hayata sarılıyoruz. Herkes bilsin ki Fenerbahçe futbolcusu, Fenerbahçelilik duruşundan taviz vermez. Fenerbahçe’nin menfaati adına nerede olması gerektiğini çok iyi bilir. O nedenle şu 15-20 günlük süreç kolay olmadı. İsmail Hocamızla birlikte aynı yolda yürüyoruz. İsmail Hocamıza çok güveniyoruz ve çok inanıyoruz. Her zaman ağabeylik yaptı bizlere. İnanıyorum ki, bu sene taraftarımızın İsmail Hocaya ve bizlere verdiği destekle şampiyon olacağız. Herkes şunu çok iyi bilsin ki; bizim, bizden başka dostumuz yok. Bu gerçeği kabul edip, birbirimize daha çok kenetlenmemiz gerekiyor." açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER