HaberlerSporBursaspor'da Recep Bölükbaşı Ve Muzaffer Önadım Da Adaylığını Sundu

Bursaspor'da Recep Bölükbaşı Ve Muzaffer Önadım Da Adaylığını Sundu

Bursaspor’da olağanüstü kongre öncesi adaylar, resmi başvurularını sunmaya devam ediyor. İkinci başkan Recep Bölükbaşı ve Muzaffer Önadım da adaylığını Divan Kurulu’na sundu.

Bursaspor'da Recep Bölükbaşı Ve Muzaffer Önadım Da Adaylığını Sundu
Bursaspor’da olağanüstü kongre öncesi adaylar, resmi başvurularını sunmaya devam ediyor. İkinci başkan Recep Bölükbaşı ve Muzaffer Önadım da adaylığını Divan Kurulu’na sundu.

Yeşil-beyazlı kulüpte 7-17 Haziran tarihlerinde yapılacak olan olağanüstü kongre öncesi İlhan Uslu, Mesut Mestan ve Erkan Körüstan’ın ardından Muzaffer Önadım ve Recep Bölükbaşı da adaylığını sundu.

Recep Bölükbaşı, resmi dilekçesini Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya'ya sunduktan sonra yaptığı açıklamasında, “Ben bu kulübü kongreye götürecek olan yönetimin ikinci başkanıydım ve son derece önemli bir görevim vardı. Dolayısıyla ikinci başkanlık şapkasını çıkarıp, adaylık şapkasını takmamın şimdilik doğru olmayacağına kanaat getirmiştim. Bursaspor’da hayat devam ediyordu ve yapılması gereken bütün rutin işlerin aksamaması için adaylıkla ilgili işleri ertelemem ve Bursaspor Kulübü’nün doğal işleyişini sürdürmem gerekiyordu. Çok şükür şu ana kadar transferde dahil olmak üzere yapılması gereken hiçbir işimizde aksama olmadı. Ama artık bugün geldiğimiz noktada adaylık şapkamı da takmak durumundayım ve bilgimi, birikimimi, tecrübemi Bursaspor’a hizmet noktasında Bursaspor’un emrine sunmak adına son derece arzulu ve coşkulu olduğumu kamuoyunun bilmesini isterim” dedi.

Bursaspor’a yönelen küçük ya da büyük her tehdidin kendisini harekete geçirdiğini ifade eden Bölükbaşı, “Hepimizin canımızdan çok sevdiğini bildiğim Bursaspor’u korumak için gözümü budaktan sakınmam. Beni bu konuda eksik ya da yanlış tanıyanlar varsa düzeltmek ve kendimi anlatmak istedim. Kongremizin Bursaspor’a hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

MUZAFFER ÖNADIM: “BURSASPOR’U KURUMSALLAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Recep Bölükbaşı’ndan önce adaylığını sunan Muzaffer Önadım ise, “Kuruluş amaçlarına uygun, şaibesiz bir Bursaspor oluşturulması için adayım. Elimden geleni yapacağım. Kesinlikle Bursaspor’u layık olduğu yere getirmek istiyorum. Projelerimi daha sonra açıklarım” diye konuştu.

Göreve gelmesi halinde teknik direktör Hikmet Karaman ile devam edip etmeyeceği yönündeki soruya ise Önadım, “Başarılı bir teknik direktörümüz var. O sorun değil. Kesinlikle teknik direktör konusunda bir tasarrufumuz olmayacak. Biz daha çok kulübün kurumsallaşması açısından bakıyoruz. Efsane başkan buraya getirdi. Bizim işimiz daha zor. Daha yukarılara taşımak zorundayız. Sonra gelen gideni aratıyor demesinler. Öncelikle Bursaspor’u kurumsallaştırmak istiyoruz” cevabını verdi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER