HaberlerSporBursaspor, Prishtina Kulübü ile kardeş oldu

Bursaspor, Prishtina Kulübü ile kardeş oldu

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Kosova’nın F.C. Phristina Kulübü Başkanı Remzi Ejupi ile kardeşlik protokolü imzaladı.    Özlüce Tesisleri’nde gerçekleştirilen protokol törenine Başkan Recep Bölükbaşı...

Bursaspor, Prishtina Kulübü ile kardeş oldu
Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Kosova’nın F.C. Phristina Kulübü Başkanı Remzi Ejupi ile kardeşlik protokolü imzaladı.

    Özlüce Tesisleri’nde gerçekleştirilen protokol törenine Başkan Recep Bölükbaşı ile F.C. Prishtina Kulübü Başkanı Remzi Ejupi ve iki kulübün yöneticileri ile Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gündüz katıldı. Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Kosova ile Türk halkı arasındaki kardeşlik kan bağı olduğunu ve yüzyıllarca birliktelik içinde yaşadıklarını hatırlatarak, sporda da işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

    Kardeşlik teklifini memnuniyetle kabul ettiklerini belirten Başkan Bölükbaşı, “Bizler de Bursa olarak Türkiye olarak Kosova’ya kesinlikle yabancı değiliz. Bizim kardeşlerimiz hatta kan bağımızda var. Bende Prishtinalıyım. Göçmen çocuğuyum. Prishtina Kulübü yöneticileri aramızda. Bu protokol sözde değil özde olacaktır. Bizlerde kendilerini orada ziyaret edeceğiz. Bunun devamı da gelecektir. Hem A takım hem de altyapı seviyesinden kendileri ile uzun soluklu çalışmalar yaparak birbirimize fayda sağlayacağız. Oradaki kardeşliğimizi daha da güçlendireceğiz. Bursaspor olarak elimizden ne geliyorsa kardeş takımımıza gerek kendi liginde gerekse şuanda Avrupa Ligleri'nde değiller ama Kosova’nın UEFA ve FIFA tarafından tanınması için gereken desteği her platformda vermeyi söz veriyoruz. Kosova Milli takımına birçok oyuncu veriyorlar. Altyapısından birçok oyuncunun çıkıp Arnavutluk, Almanya, İsviçre ve Avrupa’nın diğer ülkelerinde oynadıklarını biliyorum. İnşallah bizlerde hem altyapımıza hem de A takımımıza kaliteli oyuncuları alacağız. Akabinde de bizim de buradan yapabileceğimiz ne var onları yapacağız. Dediğimiz gibi söz de değil özde kardeşliği imzalayacağız.” diye konuştu.

    F.C. Phristina Kulübü Başkanı Remzi Ejupi ise Bursaspor ile kardeş olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Ejupi, “Kosova’yı tanıyan ilk ülke Türkiye oldu. Şimdi spor dalında da birlik ve yardımlaşmayı yapıyoruz. Kosova nüfusu genç olan bir ülke. Yaş ortalamamız 24. Genç futbolcu sayımız çok fazla. Biz sizlere gençliğimiz ile her türlü imkanlarımız ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Eskiden Prekazi ve sizlerin takımlarında oynayan birçok futbolcu oldu. Çok güzel bir işbirliği bekliyoruz. Sizleri de ülkemize bekliyoruz. Çok teşekkür ediyoruz. Her iki ülke futbolu adına kardeşliğimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

    Konuk kulüp yöneticileri, bu akşam oynanacak Bursaspor – Fenerbahçe maçını izleyecek. Yarın akşam ise “Bursaspor – F.C. Phristina Kardeşlik Gecesi” gerçekleştirilecek.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER