HaberlerSporBilic: Kadıköy'de alınan bir puan değerlidir

Bilic: Kadıköy'de alınan bir puan değerlidir

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Fenerbahçe maçını kazanmak için çıktıklarını fakat Kadıköy'den alınan bir puanın değerli olduğunu söyledi.

Bilic: Kadıköy'de alınan bir puan değerlidir
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Fenerbahçe maçını kazanmak için çıktıklarını fakat Kadıköy'den alınan bir puanın değerli olduğunu söyledi.

Takımının Fenerbahçe ile oynadığı ve 3-3 berabere biten derbi maçın bitimindeki basın toplantısında konuşan Hırvat Hoca, "Harika bir maç oldu. Kırmızı kartlar vardı. 6 gol atıldı. Futbolu seven için müthiş bir maç oynandı. Maç iki takıma da gitti, geldi. Ben oyuncularımı tebrik ediyorum. Buradan bir puan çıkardık. Her maçı kazanmak istesek de alınan bir puan kıymetli ve değerlidir." diye konuştu.

Bir gazetecinin "Fenerbahçe sizden 7 puan önde. Şampiyonluk yarışı için neler söyleyeceksiniz ?" sorusuna Bilic, "Şuana kadar iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Fenerbahçe bizimle değil, diğer takımlarla da puan farkı oluşturdu. Bunu hakederek yaptılar. Son dakikada golleri atıp kazandığı maçlar oldu ama hakederek puanları aldı. Fiziksel kapasiteleri var. Top yerdeyken pas oyununa döndüğümüz zaman biz etkiliydik. Ama ne zaman fiziksel mücadeleye döndü; Fenerbahçe kalitesini ortaya koydu. Rakip ikinci yarı fiziksel güçle oyunu ittirdi. Lig oldukça uzun bir maraton. Fenerbahçe de puan kaybedecektir. Biz bu akşamki oyunu oynamaya devam edersek ve basit hatalar yapıp basit goller yemezsek şansımız büyük olur. Hiçbir zamanda pes etmeyeceğiz." şeklinde cevap verdi.

Bir gazetecinin "Necip'in ikinci sarı kart sonrası kırmızı karta büyük tepki gösteriniz. Maçın hakemi sonucu belirledi mi? " sorusuna ise Hırvat teknik adam şöyle cevap verdi: "Necip'in atılması konusunda kendi sahamızda da bende böylesine bir hakem yönetimi görmek isterim. İkinci yarıdaki yönetimi memnun edici değildi."

Başka bir gazetecinin "Fernandes bu takımın olmazsa olmazı mı? Fernandes ayrılırsa B planınız var mı?" sorusuna ise Bilic, "Sezon sonuna kadar Fernandes bizim oyuncumuzdur. Bunu tartışmanın anlamı yok. Fernandes bizim en iyi oyuncumuzdur. Ona yönelik büyük bir beklenti var. Kendisi de bunu biliyor. İkinci yarıda bir Fernandes'in değil bütün takımın performansı düştü. Takım halinde düşüş yaşadık. Fernandes her pozisyonda bize büyük katkı sağlıyor. Lider oyuncularımızdan birisidir." diye cevap verdi.

"Beşiktaş'ın kadrosu şampiyonluk için yeterli mi?" şeklindeki soruyu ise tecrübeli hoca şöyle cevapladı: "13 maç oynadık. Oynadığımız maçların hiçbirinde rakip bize mutlak hakimiyet kuramadı. Oyun üstünlüğü genelinde bizdeydi. İyi bir kadromuz var. Şampiyonluk için mücadele ediyoruz. Burada bu koşullarda oynamak puan almak, büyük başarıdır. Bu puan alırken geriye yaslanmadık. Birçok fırsatlar bulduk. 3-3 gelince de fırsatları bulduk. Oyuncularıma vermek istediğim şudur: Neler yapabileceğimizi herkese gösterdik. Başımız dik ayrılmamız gerekiyor. İç sahada yeteri kadar destek alırsak şampiyonluk için mücadele edebiliriz. Ancak biliyorsunuz zor koşullarda mücadele ediyoruz. İç saha avantajını kullanamıyoruz. Taraftar ve bana cezalar verildi. Sorunlar yumağı içinde mücadele ediyoruz. Bunlardan güçlenerek çıkacağız. Şampiyon olmak için mücadele edeceğiz."

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER