HaberlerSporBeko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi

Beko Basketbol Ligi’nin 8. haftasında Uşak Sportif, kendi evinde Tofaş’ı 75-71 mağlup etti.

Beko Basketbol Ligi
Beko Basketbol Ligi’nin 8. haftasında Uşak Sportif, kendi evinde Tofaş’ı 75-71 mağlup etti.

Uşak Üniversitesi Spor Salonu’ndaki karşılaşmaya Uşak Sportif; Warren, Orhan Hacıyeva, Carter, İbrahim Yıldırım ve Eli Holman beşiyle başlarken, Totaş ise Stipcevic, Samet Geyik, Denmon, Elonu ve Serhat Çetin beşiyle başladı.

Karşılaşmada ilk sayıyı Uşak Sportif'ten İbrahim’in iki serbest atışıyla buldu. İlk çeyrek her iki takımın karşılıklı sayılarıyla başladı ve devam etti. İlk çeyrek Uşak Sportif lehine 20-19 sonlandı.

İkinci çeyrekte üstün görünen taraf Uşak Sportif olsa da girdiği pozisyonları sayıya çeviremeyince, Tofaş bu fırsatı iyi kullandı ve oyunun hakimi olarak ikinci çeyreği 38-43 önde tamamlayarak, soyunma odasına önde giren taraf oldu.

Üçüncü çeyrekte her iki ekip maçı bırakmayarak karşılıklı sayı kaydettiler. Hakem kararlarının sıkça tartışıldığı bu çeyrek Tofaş lehine 51-55 sonuçlandı.

Karşılaşmanın son çeyreğine girerken her iki takım da izleyenlere heyecan dolu bir müsabaka yaşattılar. Seyirci avantajını kullanan Uşak Sportif bu çeyrekte daha istekli oynayan taraf oldu. Tofaş’ın skor üstünlüğü ile geçilen dördüncü çeyreğin ilk dakikalarında, Uşak Sportif basit hatalar yaparak top kaybetmeye devam etti. Son 1 dakika 40 saniyeye girerken skor 68-69 Tofaş lehine geçildi. Karşılaşmanın son bir dakikasına girmek üzereyken Orhan Hacıyeva’nın üçlüğü ile öne geçen Uşak Sportif muhteşem bir salon tezahüratını arkasına alarak molaya gitti. Bitime 35 saniye kala Holman’nın turnikesi durumu 73-71 yaptı. 11 saniye kala Tofaş 2 pozisyondan yararlanamadı ve İbrahim yapılan faulden doğan serbest atışları kullanarak durumu 75-71 Uşak Sportif lehine yaptı. Sahadan galip ayrılan Uşak Sportif zaferlerine bir yenisini daha ekleyerek 8 karşılaşmada 6 galibiyet alarak sürprizlerine devam etti.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER