HaberlerSporAhmet Nur Çebi: Grubu lider bitirmek istiyoruz

Ahmet Nur Çebi: Grubu lider bitirmek istiyoruz

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, UEFA Avrupa Ligi’ni birinci sırada bitirmek istediklerini söyledi. Yarın akşam UEFA Avrupa Ligi’nde Asteras Tripolis maçı için Yunanistan’a gelen Çebi, havalimanında basın mensuplarına...

Ahmet Nur Çebi: Grubu lider bitirmek istiyoruz
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, UEFA Avrupa Ligi’ni birinci sırada bitirmek istediklerini söyledi.

Yarın akşam UEFA Avrupa Ligi’nde Asteras Tripolis maçı için Yunanistan’a gelen Çebi, havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi, "Çok sık bir maç sürecine geçireceğiz. Takımın yorgunlukları olacak. İnşallah bunları aşabiliriz. Tek tedirginliğim seyahatler ve üst üste maçlar. Rakiplerinizi küçümsemeyeceksiniz. Artık hepsi bilinçli ve gayretli oynuyor. Asteras'ı Türkiye'de rahat yenecekken berabere kaldık. Asteras'ı ve Tottenham'ı yenerek gruptan birinci çıkmak istiyoruz." diye konuştu.
Galatasaray Liv Hospital ile Kızılıydız arasında oynanan basketbol maçı öncesinde Sırp bir taraftarın hayatını kaybetmesinin hatırlatılması üzerine Çebi, "Sosyal medyada yazılan çizilenlere karşılık UEFA'ya tedbirlerini artırmaları yönünde hassasiyet göstermelerini ilettik. Pek bir sorun olacağını düşünmüyorum. Spor kardeşliktir. Orada da nasıl böyle bir olay oldu. Ölen bir insandır sonuçta. Türkiye'de olmuş olması üzüntü verici. Bunların sona ermesi lazım. Herkesi sakinliğe davet ediyorum. Olmuş bir olay ama olmaması gerekiyordu. Biz burada böyle bir şeyle karşılaşacağımzı düşünmüyoruz. Biz herkesle kardeşiz. Beşiktaş'ın yapısı belli. Dünya çapında da sevilen bir takımız." ifadelerini kullandı.

Bu arada yönetici ve futbolcuları pasaport kontrolünün ardından Mora Yarımadası'nın yerel kıyafetlerini giyen erkek ve bayandan oluşan iki kişi karşıladı. Takım futbolcuları ile basın mensuplarının ilgisini çeken kişiler, teknik direktör Slaven Bilic, Demba Ba, Olcay Şahan ve diğer futbolcularla tokalaştıktan sonra fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Beşiktaş, daha sonra maçın oynanacağı Tripolis şehrine 10 kilometre mesafedeki otele polis eskortu eşliğinde hareket etti. Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic, akşam saat 17:10'da maçın oynanacağı statta bir basın toplantısı düzenleyecek. Siyah-beyazlılar, son antrenmanını ise saat 17.00’da yapacak.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER