HaberlerSiyasetZarif: “Nükleer anlaşmanın yeniden müzakere edilmesi söz konusu değil”

Zarif: “Nükleer anlaşmanın yeniden müzakere edilmesi söz konusu değil”

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, nükleer anlaşmanın son durumunu değerlendirdi.

Zarif: “Nükleer anlaşmanın yeniden müzakere edilmesi söz konusu değil”

Anlaşmayı yeniden müzakere etmeyeceklerini belirten Zarif ''Nükleer anlaşma zaten müzakere edildi ve bitti, yeniden müzakere söz konusu değil." dedi.

Zarif, "Trump rejimi herhangi bir gerekçe göstermeksizin nükleer anlaşmadan çıktı ve onu çiğnedi, AB ülkelerini de bu anlaşmayı ihlal etmeye zorladı." ifadelerine yer verdi.

ABD'nin anlaşmayı ihlal eden ülke olduğunu belirten Zarif, Biden yönetiminin kötü bir mirası aldığını, Amerikalıların er ya da geç anlaşmaya geri dönmek zorunda kalacağını bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER