HaberlerSiyasetZarif: “Nükleer anlaşmanın yeniden müzakere edilmesi söz konusu değil”

Zarif: “Nükleer anlaşmanın yeniden müzakere edilmesi söz konusu değil”

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, nükleer anlaşmanın son durumunu değerlendirdi.

Zarif: “Nükleer anlaşmanın yeniden müzakere edilmesi söz konusu değil”

Anlaşmayı yeniden müzakere etmeyeceklerini belirten Zarif ''Nükleer anlaşma zaten müzakere edildi ve bitti, yeniden müzakere söz konusu değil." dedi.

Zarif, "Trump rejimi herhangi bir gerekçe göstermeksizin nükleer anlaşmadan çıktı ve onu çiğnedi, AB ülkelerini de bu anlaşmayı ihlal etmeye zorladı." ifadelerine yer verdi.

ABD'nin anlaşmayı ihlal eden ülke olduğunu belirten Zarif, Biden yönetiminin kötü bir mirası aldığını, Amerikalıların er ya da geç anlaşmaya geri dönmek zorunda kalacağını bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

Erdoğan: “Yatırımlarımızı icra ederken sadece ve sadece milletimize baktık”Erdoğan: “Yatırımlarımızı icra ederken sadece ve sadece milletimize baktık”Yeni dokunulmazlık dosyaları TBMM'ye sevk edildiYeni dokunulmazlık dosyaları TBMM'ye sevk edildi​Erbakan: "Esnafa ve üreticiye verilen destek yetersiz"​Erbakan: "Esnafa ve üreticiye verilen destek yetersiz"Meclis Başkanı Şentop'tan "dokunulmazlık fezlekeleri" açıklamasıMeclis Başkanı Şentop'tan "dokunulmazlık fezlekeleri" açıklamasıİyi Parti HDP'lilerin dokunulmazlık fezlekelerinde "Evet" oyu kullanacakİyi Parti HDP'lilerin dokunulmazlık fezlekelerinde "Evet" oyu kullanacak
SIRADAKİ HABER