HaberlerSiyasetYeniden Refah Partisi: Partilere verilen devlet yardımı esnafa harcansın

Yeniden Refah Partisi: Partilere verilen devlet yardımı esnafa harcansın

​Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Fatih Müjdeci, devletin kasasından partilere verilecek olan 481 milyon TL'yi devletin kasasına hibe edilmesi, oluşacak havuzda ise esnafın ihtiyacının giderilmesi çağrısında bulundu.

Yeniden Refah Partisi: Partilere verilen devlet yardımı esnafa harcansın

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, geçtiğimiz günlerde duyurulan esnafa destek paketini eleştirerek Meclis'teki siyasi partilere seslendi.

Yaklaşık bir senedir devam eden Covid-19 salgınından dolayı Türkiye'de maddi sıkıntılar yaşandığını belirten Müjdeci, bu süreç içerisinde yaklaşık bir yıldır hükümetten beklediği desteği bulamayan esnafın, geçen günlerde bir ümitle televizyonun başına geçerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat açıklamış olduğu esnafa destek paketini takip ettiği belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, aylık büyükşehirlerde bulunan esnaflar için 750 TL, küçük şehirlerde bulunan esnaf için ise aylık 500 lira gibi bir rakam açıkladığını hatırlatan Müjdeci, "Öyle zannediyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanı’nın, bahsettiği illerde aylık ev kiralarının 1.000 Liranın üzerinde olduğundan haberi yok!" dedi.

Müjdeci, "Biz buradan, Meclis’te gurubu bulunan beş siyasi partinin temsilcilerine sesleniyoruz. Devletin kasasından sizlere verilecek olan 481 milyon 790 bin TL, eski parayla 481 trilyon parayı devletin kasasına hibe etmeniz, oluşacak havuzda ise esnafımızın derdine derman olmanızı bekliyoruz." çağrısında bulundu.

Müjdeci, şunları söyledi:

"Biz, Yeniden Refah Partisi olarak; hazineden bir kuruş para yardımı almadan, siyasi mücadelemizi şerefli ve onurlu bir şekilde devam ettirmekteyiz. Sizler de bu milletin evlatları olarak; vatandaşımızın, esnafımızın seslerine kulağınızı tıkamayınız, lütfen gerekeni yapınız.

 Eğer samimiyseniz bu mücadelede vatandaşımızı yalnız bırakmayınız. Alacağınız 481 trilyon parayı, devletin kasasına hibe ediniz."

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER