HaberlerSiyasetYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: Sivil anayasa son derece önemli

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: Sivil anayasa son derece önemli

​Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ziyaret etti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: Sivil anayasa son derece önemli

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yeniden Refah Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret etti. İki genel başkan, bir buçuk saat süren görüşmenin ardından basının karşısına geçti.

Ziyaretin ardından ortak basın açıklaması düzenleyen genel başkanlar, sivil bir anayasanın ortaya konulmasının son derece önemli olduğunu söylediler.

Toplantının içeriğine de değinen Erbakan, “Ülkemizin sorunlarını sıkıntılarını birlikte müzakere ettik. Bunların çözümü ile ilgili kendileri ile fikir alışverişinde bulunduk.” dedi.

Cinsel sapkınların Kâbe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığın kabul edilemez olduğunu belirten Erbakan, “Oraya bazı terörist unsurlar araya karışıp girmiş olsa bile oradaki bütün öğretim görevlilerine ve öğrencilerin hepsini bir terörist olarak ortaya koymak uygun bir yaklaşım olmadığını düşünüyoruz. LGBT propagandasını tasvip etmemiz asla mümkün olamaz. Kâbe-i Muazzama’nın resmine yapılan saygısızlığı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Ancak bunların dışında oradaki binlerce öğrenci ve öğretim görevlisinin terörist ilan edilmesi gerginliği artırmaktan kutuplaştırmadan başka bir işe yaramamaktadır. Bu kadar terörist Boğaziçi Üniversitesinde geziyorsa devlet ne yaptı. Üniversiteyi niye bu kadar etki altına alana kadar bir tedbir alınmadı.” ifadelerini kullandı.

Mevcut anayasada yapılan iyileştirme ve rötuşla bir yere varılması zor göründüğünü belirten Erbakan, “Biz Milli Görüş olarak yıllardır ifade ettik. Hakkı üstün tutan, adil, adaleti temel alan ve bütün toplum kesimlerine, her vatandaşına adil bir şekilde yaklaşacak ve bir işleyişin ortaya çıkmasına vesile olacak bir anayasanın yapılması milli, yerli ve sivil bir anayasanın ortaya koyulması son derece önemlidir. Mevcut anayasada yapılan iyileştirme ve rötuşla bir yere varılması zor görünüyor. Bu görüşme bir nezaket görüşmesi. İttifak konuşmak için daha erken. Her gün sabah akşam gündem değişiyor. Türkiye siyasetinde 24 saat çok uzun bir zaman dilimi. Dolayısı ile her gün yeni şartlar yeni denklemler, yeni konjonktür her şeyi değiştirebilir. Şimdilik sadece sorunlarımız olduğu ve sorunlarımızın ne olduğuna yönelik teşhisler. Bu sorunların çözümünün bulunması için elimizden ne gelirse yapacağımızı karşılıklı olarak ifade ettik.” diye konuştu

Anayasa değişikliği ile ilgili konuşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Uzlaşı içerisinde anayasa değişikliği yapabilme imkânı Meclis portresine baktığımızda yok. İktidarında bunu sağlamak gibi bir niyeti yok. Sadece bu süreçten yaşanan ekonomik meseleleri, pandemi ile beraber derinleşen yolsuzluğu, işsizliği, birçok usulsüzlüğü acaba perdeleyebilir miyiz? Düşüncesi var. Biz yine iyi niyetimizi korumak istiyoruz. Anadolu tabiri ile bir yürüyüşlerine bakacağız. Türkiye’ye milletimize neler teklif ediyorlar diye.” dedi.

Gazetecilerin sorularının cevapladıktan sonra basın açıklaması sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER