HaberlerSiyasetTürkeş: İthal hekim ile kaybeden Türk hekimi, Türk insanı olacaktır

Türkeş: İthal hekim ile kaybeden Türk hekimi, Türk insanı olacaktır

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, Türkiye’nin Yunanistan’dan 'hekim ithal' edip, Suriyelilere 'çalışma izni’ verme çalışmasını, “Neticede kaybeden Türk hekimi, Türk işçisi yani Türk insanı olacaktır.” diye yorumladı.

Türkeş: İthal hekim ile kaybeden Türk hekimi, Türk insanı olacaktır
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, Türkiye’nin Yunanistan’dan 'hekim ithal' edip, Suriyelilere 'çalışma izni’ verme çalışmasını, “Neticede kaybeden Türk hekimi, Türk işçisi yani Türk insanı olacaktır.” diye yorumladı.

Tuğrul Türkeş yazılı değerlendirmesinde, hükümetin yetkili bakanlarının, dört bir koldan harekete geçip Türk milletinin helâl rızkına göz diktiğini belirtti. “Nasıl mı?” diye soran Türkeş, şöyle devam etti:

“Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Yunan hekimler ithal etmesi gerektiğini duyurdu. Aynı şekilde Bakanlar Kurulu sokaklarımızda başıboş gezen yüzbinlerce Suriyeliye ‘çalışma izni’ vermek için harekete geçti. Neymiş? Türkiye’nin kamuda 10 bin pratisyen hekim ve 20 bin uzman hekim açığı varmış. Neymiş? Türkiye’de faaliyet gösteren şirketler niteliksiz işçi dahi bulamıyorlarmış; işçi açığı varmış. Peki, gerçek nedir? Yunanistan belini hâlâ doğrultamadığından ekonomik krizle boğuşmaya devam ediyor. Başka bir deyişle, oradaki hekimler Türkiye’de daha ucuza çalıştırılabilecekler. Suriye’den gelen göç dalgasını iyi hesaplayamayan Hükümet, şimdi şirketlerin daha düşük maliyete işçi çalıştırmasına kapı açmak istemektedir."

“TÜRKİYE’Yİ BÂBİL’E ÇEVİRMEK İSTEYENLERE MÜSAMAHA GÖSTERİLEMEZ”

Neticede kaybedenin Türk hekimi, Türk işçisi yani Türk insanı olacağına işaret eden MHP’li Türkeş, “Türkiye’de hâlihazırda atanmayı bekleyen binlerce hekim, iş arayan veya işten atılan da milyonlarca işçi vardır. Soruyoruz: Yabancı hekimlerden ve işçilerden sonra çocuklarımızın eğitimi de yabancı öğretmenlere mi bırakacaksınız? Durum böyleyken, Hükümetin yalnızca maliyetleri düşürmek adına yurtdışından hekim ve işçi ithal etmesi, en hafif tabirle kötü niyetliliktir. Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis ve diğer İllerimizdeki işçilerimizin haklarını savunmak, Türkiye’yi savunmaktır. Türkiye çapında okuduğu haberlerden dolayı huzursuzlaşan hekimlerimizi savunmak, Türkiye’yi savunmaktır. Türkiye’yi Bâbil’e çevirmek isteyenlere müsamaha gösterilemez. Buna asla izin vermeyeceğiz.” düşüncesini aktardı.

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER