HaberlerSiyasetTrafik kazalarında yüzde 80 azalma oldu

Trafik kazalarında yüzde 80 azalma oldu

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Sinop’a giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Sinop merkezde çevre yoluyla ilgili proje çalışmaları devam ediyor. Sinoplular nasıl isterse öyle yapacağız.” dedi.

Trafik kazalarında yüzde 80 azalma oldu

Bakanlığın resmi web sitesinde yayınlanan habere göre, ilk olarak AK Parti İl Başkanlığında konuşan Bakan Karaismailoğlu, Sinop’un geleceği için çok önemli projeleri ele alacaklarını belirterek, Sinop’ta projelerinin devam ettiğini, tüm projeleri doğru planlamalar doğrultusunda en kısa sürede bitirmeye çalıştıklarını söyledi.

Sinop Ayancık Yolu Şantiyesini ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, burada basına açıklamalarda bulundu. Ülkenin her köşesinde, her bir noktasında büyük çalışmaların olduğunu anımsatan Bakan Karaismailoğlu, vatandaşların birbirleriyle ve tüm dünya ile bağlantısını kurmak için gece gündüz çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:

“Hakkari’de ne yapıyorsak, Edirne’de de onu yapıyoruz. Sinop’ta da benzerlerini yapıyoruz. Dile kolay tam 28 bin kilometre bölünmüş yol. Bu bölünmüş yolların karşılığında, trafik hareketliliğinin yüzde 170 oranında artmasına rağmen trafik kazalarında yüzde 80 azalma oldu. Bu yüzde 80 trafik kazalarında azalma demek, karşılığında binlerce canın kurtulması demek. O yüzden yaptığımız ulaştırma yatırımları çok önemli. Projelerimiz, bölünmüş yollarımız, raylı sistemlerimiz, havayollarımız yani ulaştırma ve altyapı projelerimiz gittikleri yerlerde yatırımları arttırıyor, istihdamı arttırıyor, üretimi arttırıyor, turizmi canlandırıp; tarımı arttırıyor. O yüzden yapım maliyetlerinin çok kısa sürede geri dönüşünü sağlıyor. Bunların fayda maliyetleri ve yan faydalarıyla kısa sürede oldukça büyük katkılar sağlıyor.”

“Sinop’ta devam eden 7 aktif projemiz var”

Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Sinop’ta da çok önemli yatırımların olduğunu anımsatan Bakan Karaismailoğlu, şu anda Sinop’ta devam eden 7 aktif proje olduğunu söyledi.

Karaismailoğlu, “İnşallah bugün yaptığımız toplantılarla birlikte bu projelerin en kısa zamanda bitirilmesi için gerekli şantiye ziyaretlerimizi gerçekleştirip, istişarelerde bulunuyoruz. Projelerin bitişine hep birlikte şahit olacağız. Bunların hep birlikte açılışlarını yapacağız. Yine bulunduğumuz şantiye Sinop-Ayancık arasındaki yol şantiyemiz. Bu da çok önemli, zor ve maliyetli bir proje. Projenin şantiyeleri kuruldu imalatlarına başlandı. Çok güçlü bir şekilde bu yola giriyoruz. İnşallah bir an önce bitirilmesi için bire bir takip ettiğimiz önemli projelerimizden biri olacak. Malumlarınız dolgu ve tahkimat işlerimiz var. Hem eski yolu güvenli hale getireceğiz hem de Sinop’la Ayancık arasındaki 9,2 kilometrelik yolu bitirdiğimizde konforlu güvenli bir yol sağlamış olacağız. İnşallah önümüzdeki yılda burayı bitirip Sinopluların hizmetine sunacağız.” dedi.

Sinop’un merkezinde esnaf ziyaretlerinde de bulunan Bakan Karaismailoğlu, sonrasında AK Parti Sinop İl Başkanlığını ziyaret etti. Sinop Çevre Yolu güzergahında incelemelerde bulunan Karaismailoğlu, Sinop Ayancık Şantiyesini de ziyaret ederek, brifing aldı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER