HaberlerSiyasetSaadet Partisi Bitlis İl Başkanlığından "Dere Üstü Islah Projesi" açıklaması

Saadet Partisi Bitlis İl Başkanlığından "Dere Üstü Islah Projesi" açıklaması

Saadet Partisi Bitlis İl Başkanı Abdulsamet Dalğa, yürütülen projede esnafın mağdur edilmemesi gerektiğini belirtti.

Saadet Partisi Bitlis İl Başkanlığından "Dere Üstü Islah Projesi" açıklaması

Dere üstünden bulunan ve yıkım kararı verilen iş yerlerinin kamulaştırılmasında adaletli davranılmadığını dile getiren Dalğa, kamulaştırılmanın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Yıkımla birlikte kentte bir göç dalgasının yaşanacağına dikkat çeken Dalğa, özellikle vakıf ve belediyeye ait iş yerlerinde yıllardır kiracı olan esnafın büyük mağduriyetler yaşayacağına dikkat çekti.

Yıkılacak iş yerlerine biçilen fiyatların esnafı memnun etmediğini dile getiren Dalğa, "Saadet Partisi olarak mağdur olan esnaflarımızı hep yanında olacağız. Esnaflarımızın mağduriyetleri giderilene kadar bu işin takipçisi olacağız. Halk arasında 'Buğday Pazarı' diye tabir edilen alan, kasaplar iş merkezi ve Büryancılar Sokağın bulunduğu bölgenin, yıkım projesinde olduğu bilindiği halde, sokak sağlıklaştırması kapsamında milyonlarca lira harcanarak restore edildi. Bu onarımla çalıştıkları firmalara para kazandırılmış ve devlet zarara uğratılmıştır." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER