HaberlerSiyasetRusya’dan ABD’ye “siber suç” uyarısı

Rusya’dan ABD’ye “siber suç” uyarısı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin Rusya’ya karşı bir dizi siber saldırı planladığı iddiasının kendilerinde kaygı oluşturduğunu belirterek, gerçekleşmesi halinde böyle bir durumun siber suç kapsamına gireceği uyarısında bulundu.

Rusya’dan ABD’ye “siber suç” uyarısı

Teksas merkezli SolarWinds yazılım şirketine düzenlenen bir siber saldırıdan sonra, ABD’nin de Rusya’ya karşı gizli bir siber saldırı hazırlığında olduğunun belirtildiği New York Times haberi, Kremlin Sözcüsü Peskov’a soruldu.

Peskov, bunun ‘kaygı verici bir bilgi’ olduğunu söyledi ve “Bu, düpedüz uluslararası bir siber suç olur” uyarısını yaptı.

ABD, SolarWinds yazılım şirketine yönelik siber saldırının arkasında Rusya’nın olduğunu iddia ediyor. Fakat söz konusu iddia Rus yetkililer tarafından yalanlandı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER