HaberlerSiyasetÖzel: Polislerin serbest bırakılmaması büyük bir hukuksuzluk (Özel)

Özel: Polislerin serbest bırakılmaması büyük bir hukuksuzluk (Özel)

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, İstanbul Adalet Sarayı'nda gözaltı süresi dolan polislerin serbest bırakılmamasının büyük bir hukuksuzluk olduğunu söyledi.

Özel: Polislerin serbest bırakılmaması büyük bir hukuksuzluk (Özel)
CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, İstanbul Adalet Sarayı'nda gözaltı süresi dolan polislerin serbest bırakılmamasının büyük bir hukuksuzluk olduğunu söyledi.

CHP olarak bütün yargılamaları ve bütün hukuksuzları takip ettiklerini belirten Özel, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bu süreçte de CHP olarak, hukukun egemen olması için her türlü hukuksuzluğun karşısındayız. İlave karar olmadığı için İstanbul Adalet Sarayı'nda gözaltı süresi dolan polislerin serbest bırakılması gerekir. Yapılan, büyük bir hukuksuzluktur. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan zaten cadı avı diyerek bugünlerin işareti vermişti. Dünyanın hiçbir yerinde, siyasette cadı avı kabul edilmez ama Başbakan, bunun olacağını çok önceden haber vermişti. Eğer bir insanın suçu varsa buna kimse itiraz etmez. Suçlarını ispatlayamıyorsan, kendi kafasında, 'Bunlar benim düşmanım, ben bunları cezalandırayım’ düşüncesi, Ortaçağ düşüncesinden başka bir şey değildir. Başbakan, suçu olmayan polisleri sahurda evlerinden polislere aldırtarak, o polislere suç işletmektedir. Başbakan, Cemaat'ten öç alma ve itibarsızlaştırma gayreti içerisindedir. Eğer insanların suçu varsa hakim karşısına çıkar ve cezasını çeker ama gözaltı süreleri dolmasına rağmen serbest bırakılmaması, hukuksuzluktan başka bir şey değildir. Biz insanların sabah evlerinden ters kelepçe takılarak götürülmesine 12 yıldır karşı çıkıyoruz. Biz hukukun üstünlüğünü savunuyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyorTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyorCHP Batman Merkez İlçe Başkanı Ekin istifa ettiCHP Batman Merkez İlçe Başkanı Ekin istifa ettiCumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim söz konusu değildirCumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim söz konusu değildir
SIRADAKİ HABER