HaberlerSiyasetMilletvekili Ünüvar, siyasi deneyimlerini gençlerle paylaştı

Milletvekili Ünüvar, siyasi deneyimlerini gençlerle paylaştı

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, siyaset konusundaki deneyimlerini Adanalı gençlerle paylaştı. Milletvekili Necdet Ünüvar AK Parti Adana İl Gençlik Kolları 3. Danışma Meclisinde ‘siyaset’ konusunda deneyimlerini aktardı. Türkiye’nin en büyük gücünün dünyanın en genç nüfusuna sahip olmasından geldiğini belirten Ünüvar, “Bu büyük gücü yok etmek için 1970’lerde idealleri bulunan gençleri bi

Milletvekili Ünüvar, siyasi deneyimlerini gençlerle paylaştı
AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, siyaset konusundaki deneyimlerini Adanalı gençlerle paylaştı.

Milletvekili Necdet Ünüvar AK Parti Adana İl Gençlik Kolları 3. Danışma Meclisinde ‘siyaset’ konusunda deneyimlerini aktardı. Türkiye’nin en büyük gücünün dünyanın en genç nüfusuna sahip olmasından geldiğini belirten Ünüvar, “Bu büyük gücü yok etmek için 1970’lerde idealleri bulunan gençleri birbirine kırdırdılar, 1980’lerden itibaren gençleri apolitize edip bilgisiz, bilinçsiz ve ülkesine ilgisiz bir nesil yetiştirmeye çalıştılar. İşte şu anda AK Gençliği oluşturan ve burada bulunan tüm genç arkadaşlarımı bu oyunu bozdukları için canı gönülden kutluyorum. Çünkü sizler ülkenizin sorunlarına duyarsız kalmadınız, ülke sorunlarının çözümü ve ülkemizin gelişmesine katkı koymak için bir ideal uğrunda siyaset yapmayı seçtiniz.” dedi.

AK Parti’nin gençlere güvenen ve inanan vizyonuna sahip olduğunu kaydeden Necdet Ünüvar, “Biz gençlerimizin ülkenin en büyük gücü, bugünün dinamiği ve geleceğimizin teminatı olduğuna gönülden inanıyoruz. Bu inançla yola çıkarken AK Parti olarak siyasetin gençleşeceğini söyledik. Türkiye’nin taze, dinamik, iyi donanımlı genç bireylerinin ülkenin kaderini belirlemede söz sahibi olacaklar dedik. Bu vizyon çerçevesinde iktidara geldiğimizde 30 olan seçilme yaşını 25’e indirmiş. Hatta seçilme yaşının 18 olması için girişimlerde bulunmuştur.” açıklamasında bulundu.

Necdet Ünüvar konuşmasının sonunda yeni yayımlanan ‘Her Dem Erdem’ adlı kitabındaki deyimlerinden gençlere şu öğütleri verdi: Dünyadaki değişim artık eskisinden çok daha hızlı bu nedenle kendinizi sürekli yenilemek ve geliştirmek zorundasınız. Bir gününüzü bile boşa harcamayın, bilgilerinize yeni bilgi, düşüncelerinize yeni düşünceler ekleyin. Not tutma alışkanlığı edinin. Not tutmanın yerini hiçbir şey tutmaz. Siyaset ekip işidir. Ekibini ikmal et ama ihmal etme. Vazifelerin hoşa gitmesi gerekmez. Zor işler, yaparken hoşa gitmez ama yaptıktan sonra boşa gitmez. Yüz ağartacak sonuç almak istiyorsan, saç ağartacak kadar çalışmalısın. Yük taşınmadan büyük olunmaz. Arazide ne kadar görünürsen, terazide o kadar görünürsün. Duyulacak iş yap ama sakın duyurmak için iş yapma. Siyasetçiysen; sarılacaksın ama darılmayacaksın, söyleyeceksin ama söylenmeyeceksin, dinleyeceksin ama dinlenmeyeceksin. Siyaset, başkalarının mutluluğu için kendi mutluluğunu erteleyebilmektir. Siyaset; nefsine yapılanları unutmak, toplum için yapılacakları unutmamaktır."

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER