HaberlerSiyasetMHP"li Çirkin: Polise yapılan linç girişimi vicdani değildir

MHP"li Çirkin: Polise yapılan linç girişimi vicdani değildir

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, 17 ve 25 Aralık operasyonlarını yapan emniyet müdürleri ve amirlerinin gözaltına alınmasını eleştirdi. Çirkin, "Elbette Türkiye’de yapılan, polis, askeri, siyasi olsun hukuksuzlukların sorumluluğunu herkes taşımalı ve hesabını vermelidir. Polise bir linç girişimi haline getirmek hiçbir şekilde vicdani değildir. Allah’a inanan ve Kuran’a inanan ve Hz. Peygamber’e inanan Müslümana bunları reva görülmesi ahlaki değildir. Davalar

MHP"li Çirkin: Polise yapılan linç girişimi vicdani değildir
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, 17 ve 25 Aralık operasyonlarını yapan emniyet müdürleri ve amirlerinin gözaltına alınmasını eleştirdi. Çirkin, "Elbette Türkiye’de yapılan, polis, askeri, siyasi olsun hukuksuzlukların sorumluluğunu herkes taşımalı ve hesabını vermelidir. Polise bir linç girişimi haline getirmek hiçbir şekilde vicdani değildir. Allah’a inanan ve Kuran’a inanan ve Hz. Peygamber’e inanan Müslümana bunları reva görülmesi ahlaki değildir. Davalar görülür aşılır. Ama hukuka ve seviyeye dikkat edilir." ifadelerini kullandı.

    Meclis'te basın toplantısı düzenleyen MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürüten polislere karşı yapılan gözaltı ve algı operasyonlarının adil olmadığını belirtti. “AKP döneminde her tutuklama böyle mi yaşanacak? Her dava bir kuruma, cemaate ve ya bir kesime mi mal edilecek?” diye soran Çirkin, bu durumun tehlikeli olduğunu ve polise yapılanların hukuki olmadığını savundu. Çirkin, "Oruç tuttuğu bilinen insanların sahur vakti gözaltına alınması ve çok ağır muamelelere tabi tutulması, kaçma şüphesi olmayan insanların kelepçelenmesi pek ahlaki bir durum olmasa gerek. Dün Balyoz’un savcısıydınız. Bugün Balyoz’da tek bir tutuklu kalmadı. Yarın bu davanın da aynı şekilde sonuçlanması neticesinde milletin yüzüne nasıl bakılacak. Bu adaletsizliklerin tamiri nasıl mümkün olacak?" diye konuştu.

    Türkiye’de yapılmış bir hukuksuzluğu hesabının mutlaka sorulması gerektiğini söyleyen Çirkin, bunu bir linç girişimi halinde yapmanın insani olmadığına değindi. Çirkin şöyle devam etti: "İslam ve Tevhid örgütünün durumu da göz ardı edilmektedir. Hükümet yetkilileri açıklama yaparken sözde demektedir halbuki bu örgüt, terör örgütü olarak belirlenmiştir. Elbette Türkiye’de yapılan, polis, askeri, siyasi olsun hukuksuzlukların sorumluluğunu herkes taşımalı ve hesabını vermelidir. Polise bir linç girişimi haline getirmek hiçbir şekilde vicdani değildir. Allah’a inanan ve Kuran’a inanan ve Hz. Peygamber’e inanan Müslümana bunları reva görülmesi ahlaki değildir. Davalar görülür aşılır. Ama hukuka ve seviyeye dikkat edilir."

    Yapılan operasyonların hükümet tarafından siyasi malzeme olarak kullanılmaması gerektiğini ifade eden Çirkin, "Sulh Ceza Hakimleri ayarlanmış ve bir operasyon yapılıyorsunuz. 17 ve 25 Aralık’ta operasyona uğramasaydınız ve yolsuzluklarınız çıkmasa aynı tavrı gösterecek miydiniz? Birlikte yürüdüğünüz insanları bugün hain olarak görüyorsunuz. Seçim malzemesi yaptığınız insanları bugün dost edinmek ikircikli olduğu kadar mantıklı ve doğru bir davranış biçimi değil. Türkiye’de her operasyon ve hukuksuzluk hükümetin seçim malzemesi olmaktan çıkarılmalıdır." açıklamalarında bulundu.

    Çirkin ayrıca, IŞİD'in saldırıları sonucu Irak'ın Kerkük ve Telafer kentlerinde Türkmen çocukların açlıktan öldüğünü, kadınlara ve kızlara tecavüz edildiğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

‘Sırası gelmeyen çok sayıda kişiye aşı uygulandı’ iddiası‘Sırası gelmeyen çok sayıda kişiye aşı uygulandı’ iddiasıCumhurbaşkanı Erdoğan partisinin MYK toplantısına katılacakCumhurbaşkanı Erdoğan partisinin MYK toplantısına katılacakTrafik kazalarında yüzde 80 azalma olduTrafik kazalarında yüzde 80 azalma olduBakan Karaismailoğlu kaçırılan gemi personeli Vedat Aksan’ın ailesiyle görüştüBakan Karaismailoğlu kaçırılan gemi personeli Vedat Aksan’ın ailesiyle görüştüAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür etti
SIRADAKİ HABER