HaberlerSiyasetMHP"li Çetin: Erdoğan bütün bir milletin değil AK Parti"nin Cumhurbaşkanı gibi

MHP"li Çetin: Erdoğan bütün bir milletin değil AK Parti"nin Cumhurbaşkanı gibi

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, bütün bir milletin değil AK Parti’nin Cumhurbaşkanı seçilmiş gibi bir görüntü verdiğini söyledi. Çetin, toplam seçmenin yüzde 62’sinin desteğini alamaması nedeniyle yeterli temsil gücünden yoksun olsa dahi Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı sıfatını elde eden Tayyip Erdoğan’a, bu yüce makama uygun bir şekilde eski siyasi bağlarını geride bırakarak milletin tamamını temsil etme

MHP"li Çetin: Erdoğan bütün bir milletin değil AK Parti"nin Cumhurbaşkanı gibi
MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, bütün bir milletin değil AK Parti’nin Cumhurbaşkanı seçilmiş gibi bir görüntü verdiğini söyledi. Çetin, toplam seçmenin yüzde 62’sinin desteğini alamaması nedeniyle yeterli temsil gücünden yoksun olsa dahi Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı sıfatını elde eden Tayyip Erdoğan’a, bu yüce makama uygun bir şekilde eski siyasi bağlarını geride bırakarak milletin tamamını temsil etmesi gerektiğini belirtti.

YSK’nın cumhurbaşkanlığı seçimi resmi sonuçlarını açıkladığı 15 Ağustos’ta Tayyip Erdoğan başbakanlıktan ayrılmamakla suç işlediğine dikkat çeken Genel Başkan Yardımcısı Çetin, “Seçim sonuçlarını Resmi Gazetede yayınlatmamak gibi basit ayak oyunlarıyla Başbakanlık makamını illegal bir biçimde elinde tutan Erdoğan, koca Türk devletini çadır devletine dönüştürmüştür. Milletvekilliği ve başbakanlığının yanı sıra parti genel başkanlığının da düşmüş olması gereken Erdoğan’ın 15 Ağustos’tan bu yana bütün faaliyetleri yasa dışıdır ve anayasal suç işlemektedir.” dedi.

27 Ağustos’ta yapılacak Olağanüstü Kongre’de delegelerin oyu ile belirlenmesi gereken AK Parti Genel Başkanı ve dolayısıyla yeni başbakanın, Tayyip Erdoğan tarafından resmen atandığını kaydeden MHP’li Çetin, “Tayyip Erdoğan daha Cumhurbaşkanlığı makamına oturmadan başbakanı ve bakanları belirleyerek tek adam rejimini kurmuştur. Bu yüzden AKP’de yapılacak kongre formalitedendir. AKP delegelerinin vereceği oylar millete dayanan irade olmaktan çok uzakta, tek adamın buyruklarına uygun olarak sergilenen tiyatronun birer parçasıdır.” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından, hükümet cephesinde atanmışlar tarafından seçilmişlere karşı bir tasfiye hareketi uygulandığına dikkat çeken Çetin şöyle devam etti: “Tayyip Erdoğan ve birkaç yıldır yeniden şekillenen yakın çalışma ekibi, AKP içinde belli bir ağırlığa sahip çok sayıda önemli ismi dışlayarak Türkiye’nin en kritik kurumlarını ve temel politikaları diledikleri gibi şekillendirmektedir. Nitekim yeni Başbakan Davudoğlu’nun atanmasını sağlayan kriterler arasında 'paralelle mücadele, açılım süreci ve yeni Türkiye' konularındaki tavrı belirleyici olmuştur. 17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına karşı başlatılan ve devlet içerisinde cadı avına dönen sözde paralelle mücadele görevi, içeriden çökertilmeye çalışılan milli devlete karşı kurgulanan Ergenekon ve Balyoz gibi davalarla aynı amaca hizmet etmektedir. Yakın bir zamanda Abdullah Gül ve önde gelen bazı eski olacak AKP yöneticilerinin dahi paralel suçlamasına maruz kalması şaşırtıcı olmayacaktır."

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER