HaberlerSiyasetMescid-i Aksa’da “Büyük Şafak” etkinliği için çağrı

Mescid-i Aksa’da “Büyük Şafak” etkinliği için çağrı

Kudüslü aktivistler, bu Cuma, Mescid-i Aksa’da “Büyük Şafak” (sabah namazı) etkinliğinde buluşmak için halka çağrıda bulundu.

Mescid-i Aksa’da “Büyük Şafak” etkinliği için çağrı

Etkinliğin, “El-Fecru’l-Azim” (Büyük Şafak) etkinliklerinin yeniden başlamasına işaret olabileceğini belirten aktivistler, imkânı olan tüm Filistinlileri, Cuma günü şafak vaktinde Mescid-i Aksa ve diğer tüm camilerde namaz kılmaya ve özellikle de Coronavirus gibi belaların def’i için dua etmeye çağırdı.

“Büyük Şafak” kampanyası, siyonist işgal rejiminin Yahudileştirme ve Yahudi yerleşkeleri inşası projesine karşı 2019’da el-Halil’deki Hz. İbrahim Camii'nde ve 2020’de ise işgal altında olan Kudüs’teki Mescid-i Aksa’da başlatıldı. Daha sonra işgalcilerin engelleme çalışmalarına rağmen genişleyerek Filistin’in diğer mescitlerine de yayıldı. Ancak korona sebebiyle durdurulmuştu.

“Büyük Şafak” Filistin’in mukaddes mekanlarını siyonist rejimin müdahalelerine ve komplolarına karşı korumak amacıyla Filistin şehirlerinden başlayıp tüm İslam âlemine yayılan bir Sabah namazı organizasyonudur.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"
SIRADAKİ HABER