HaberlerSiyasetMazlumder Başkanı Ünsal: İntikam ve nefret duygularını körükler, adalet çıkmaz

Mazlumder Başkanı Ünsal: İntikam ve nefret duygularını körükler, adalet çıkmaz

Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, terör ve yolsuzlukla mücadele eden polislere kelepçe takılmasını ve yapılan muameleyi kınadıklarını söyledi. Bunların gerçekten çok üzücü olduğunu ve kabul etmenin mümkün olmadığını vurgulayan Ünsal, "Bu tür davranışlar sadece ve sadece intikam duygularını, nefret duygularını körükler ve buradan adalet çıkmaz." dedi.

Mazlumder Başkanı Ünsal: İntikam ve nefret duygularını körükler, adalet çıkmaz
Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, terör ve yolsuzlukla mücadele eden polislere kelepçe takılmasını ve yapılan muameleyi kınadıklarını söyledi. Bunların gerçekten çok üzücü olduğunu ve kabul etmenin mümkün olmadığını vurgulayan Ünsal, "Bu tür davranışlar sadece ve sadece intikam duygularını, nefret duygularını körükler ve buradan adalet çıkmaz." dedi.

Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirinin sorularını cevaplayan Ünsal, İsrail'in Ramazan ayından bu yana özellikle Gazze'de ve son günlerde Batı Şeria'da işlediği cinayetlerin gerçekten insanlık vicdanını rahatsız edecek düzeyde olduğunu vurguladı. Başta Amerika, İngiltere, Fransa ve Almanya olmak üzere bütün batı dünyasının bu katliamlara ses çıkartmak bir tarafa adeta teşvik edecek durumda olduğuna dikkat çeken Ünsal, İslam dünyasının Filistin'in yanında olması gerektiğini kaydetti.

Çağrılarının sadece Türkiye'ye değil özellikle komşu Arap ülkelerine ve bütün İslam dünyasına olduğunu ifade eden Ünsal, "Çağrımız, İsrail ile ticari, askeri, ekonomik ilişkilerin sona erdirilmesidir. Çünkü Siyonizm dediğimiz yayılmacı, işgalci siyaset, ekonomik damarları kesilirse ümit ediyorum ki eskisi kadar başarılı olamayacak ya da geri çekilmek zorunda kalacak." diye konuştu.

Terör ve yolsuzlukla mücadele eden polislere karşı sahur saatinde yapılan operasyonla ilgili bir soruya ise Ünsal, 17-25 Aralık'tan sonra hükümet cenahından bir paralel yapı olduğuna dair iddia geldiğini hatırlattı. Mazlumder olarak başından beri eğer varsa ciddi iddia ve kanıtları, bunun mutlaka şeffaf ve adil bir yargı süreci önünde ortaya konulması ve değerlendirilmesi çağrıları olduğunu dile getiren Ünsal, işin başında olunduğunu ve gazetelerde çıkan haberler dışında bir bilgi sahibi olmadığını ifade etti. Ünsal, Temenni ederim ki en kısa sürede adil ve şeffaf bir yargılama süreciyle varsa bir paralel yapı tasfiyesi, yoksa da yok olduğunun herkes tarafından bilinmesi temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Polislere yönelik muamelelerle ilgili de Ünsal, bunların gerçekten çok üzücü olduğunu ve kabul etmenin mümkün olmadığını vurguladı. Çok nezaketsiz ve usule aykırı davranışlar olduğunun altını çizen Ünsal, daha öncede Ergenekon ve Balyoz sürecinde de bu tür sevimsiz tablolarla yüzleştiğini kaydetti.

Türkan Saylan'dan son polislere kadar bütün bu tutuklamalardaki nezaketsiz, usulsüz ve insani minimum nezaketten uzak yaklaşımları kınadıklarını belirten Ünsal, şöyle devam etti: "Bir daha olmaması gerektiğini söylüyoruz. Çünkü bu tür davranışlar sadece ve sadece intikam duygularını, nefret duygularını körükler ve buradan adalet çıkmaz. İnşallah bundan sonra bu tür şeyler olmaz."

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında 4 bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonunun çok geciktiğini dile getiren Ünsal, 17 Aralık'ın üzerinden çok uzun bir süre geçtiğini ve bu kadar uzamaması gerektiğini söyledi. "İnşallah o fezlekeler gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra komisyonun önüne gelince bu gecikmeyi telafi edici bir dikkat içinde çalışır milletvekillerimiz. Kamuoyu ve Mecliste neyin ne olduğunu biran önce şeffaf bir şekilde haberdar olur." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye’nin üretmeden tüketen bir ülke oldu iddiasıTürkiye’nin üretmeden tüketen bir ülke oldu iddiasıDavutoğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli'ye "saldırı" tepkisiDavutoğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli'ye "saldırı" tepkisiCumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında reformları kamuoyuyla paylaşacağızCumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında reformları kamuoyuyla paylaşacağızAhmet Davutoğlu: "Hukuk mücadelemizi verir ve geri adım atmayız"Ahmet Davutoğlu: "Hukuk mücadelemizi verir ve geri adım atmayız"Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ silahlı saldırıya uğradıGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ silahlı saldırıya uğradı
SIRADAKİ HABER