HaberlerSiyasetKılıçdaroğlu: Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayalım

Kılıçdaroğlu: Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayalım" çağrısında bulundu.30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınlayan Kemal Kılıçdaroğlu, Kuvayi Milliye destanında olduğu gibi, "Yok edin insanın insana kulluğunu' diyerek, bu davetinin gereği olarak da, herkesi kol kola, omuz omuza mücadele etmeye davet etti.

Kılıçdaroğlu: Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayalım
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayalım" çağrısında bulundu.
30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınlayan Kemal Kılıçdaroğlu, Kuvayi Milliye destanında olduğu gibi, "Yok edin insanın insana kulluğunu' diyerek, bu davetinin gereği olarak da, herkesi kol kola, omuz omuza mücadele etmeye davet etti.

Kılıçdaroğlu mesajında, şunları dile getirdi: "Başkomutan Mustafa Kemal'in bizzat yönettiği Büyük Taarruz meydan muharebesi 26 Ağustos'ta başlamış ve 30 Ağustos günü zaferle taçlanmıştır. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bağımsızlık türküleri söyleyerek dalga dalga düşmanın üzerine yürüyen kurtuluş ordusu, işbirlikçilerinden de güç alan işgalci düşmanı vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza da, birliğimize de göz diktirmeyiz, el uzattırmayız demiştir.

92 yıldan beri bu mutluluğu yaşıyor ve her 30 Ağustosu Zafer bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü olarak kutluyoruz. Tarihimize altın harflerle yazılan 30 Ağustos Zaferi her şeyden önce, bağımsızlığa, kardeşliğe, laik cumhuriyete, demokrasiye ve kadın erkek eşitliğine giden yolları açmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Zafer Bayramını kutlarken, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitleri ve gazileriyle Kurtuluş Savaşı'nda canını, kanını vermiş Mustafa Kemal'in tüm silah arkadaşlarını minnetle şükranla anıyor, Kuvayi Milliye destanında olduğu gibi, 'Yok edin insanın insana kulluğunu' diye hem bir davette bulunuyor, hem de bu davetimin gereği için herkesi kol kola, omuz omuza mücadele etmeye çağırıyorum. Çağırıyorum ki, "Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayalım."

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER