HaberlerSiyasetİhsanoğlu: Şişko fareler ciğerin büyüğünü kaptıklarından şişiyorlar

İhsanoğlu: Şişko fareler ciğerin büyüğünü kaptıklarından şişiyorlar

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, 10 Ağustos'ta vatandaşların oylarına sahip çıkması gerektiğini belirterek, "Çünkü sandığa atılan oy istenilen hedefe ulaşmıyor. Arada birtakım olaylar oluyor. Elektrikler kesiliyor, kediler, şişko fareler trafolara giriyor. Bu şişko fareler ciğerin büyüğünü kaptıklarından şişiyorlar." dedi.

İhsanoğlu: Şişko fareler ciğerin büyüğünü kaptıklarından şişiyorlar
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, 10 Ağustos'ta vatandaşların oylarına sahip çıkması gerektiğini belirterek, "Çünkü sandığa atılan oy istenilen hedefe ulaşmıyor. Arada birtakım olaylar oluyor. Elektrikler kesiliyor, kediler, şişko fareler trafolara giriyor. Bu şişko fareler ciğerin büyüğünü kaptıklarından şişiyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, seçim çalışmaları için geldiği Kayseri’de onuruna verilen iftarda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Programda, İhsanoğlu’nun fotoğraf ve röportajlarından oluşan hayat hikayesinin yer aldığı sinevizyon gösterisi izlettirildi. Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu burada davetlilere hitap etti. İftarda yapılan iftar duasında geçen bir cümleyle konuşmasına başlayan İhsanoğlu, “Biraz önce iftar duasında hocaefendi duaya başlarken ‘bakayı devlet’ dedi. Bu bizim geleneklerimizin en güzel ifadesi. Bizim milletimiz için 2 kutsal var. Bir devletin bölünmez bütünlüğü, diğeri devletin bekası. Bugün Türkiye bunlar için büyük uğraş vermektedir. Çünkü bu zamanda bir takım ayrık otları, zıtlaşmalar vuku bulmaktadır. Irklar üzerinden siyaset uygulanıyor. Bizim tarihimizde ve dinimizde ırkçılık yoktur. Bu topraklar bize vatan olmuş ve burada yaşayanlarla birlikte vatan olduk. Selçuklu, Osmanlı ve bugünkü Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti inşallah payidar olacaktır.” dedi.

'TÜRKİYE İÇERDE VE DIŞARIDA ZOR SEÇENEKLERLE KARŞI KARŞIYA'

Bugün Türkiye’nin içerde ve dışarıda zor seçeneklerle karşı karşıya olduğu söyleyen İhsanoğlu, “Bu geminin kaptanlığına 3 kişiden birisini seçeceksiniz. Seçilen kişi milletin tamamını kucaklayan olmalı. Bir kısmını elinin tersiyle iten ve onları pataklayan, tekmeleyen olmamalı. Hiçbir siyasi mülahaza olmadan bütün milleti kucaklayan birisi olmalı. Türkiye güçlü bir lider istiyor. Ama millet seçimle o gücü verecek. Seçilen kişi de o gücü kendi iradesi için değil devletin bakası için kullanacaktır.” diye konuştu.

'OYUNUZA SAHİP ÇIKIN ÇÜNKÜ ŞİŞKO FARELER TRAFOYA GİRİYOR'

10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçiminin tarihi bir seçim olduğunu vurgulayan Ekmeleddin İhsanoğlu, şunları söyledi: “Bu seçimler, halkın oylarıyla cumhurbaşkanı seçileceğinden dolayı büyük önem taşıyor. Oyunuzu kullanın ve oyunuza sahip çıkın. Çünkü sandığa atılan oy istenilen yerlere gitmeyebilir. Arada birtakım olaylar oluyor. Elektrikler kesiliyor, kediler, şişko fareler trafolara giriyor. Bu şişko fareler ciğerin büyüğünü kaptıklarından şişiyorlar. O bakımdan kullandığınız oya sahip çıkmalısınız. Devamlı olarak sandığı takip etmeliyiz. Bu hayati bir karardır. 10 Ağustos’ta ananızın ak sütü gibi helal olan oylarınız ortaya çıkmalı.”

'İNSANIMIZ HUZUR VE REFAH İSTİYOR'

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, insanların huzur ve refah içinde yaşamak istediğini söyledi. Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde iç huzuru tesis etmek için çalışacağını vurgulayan İhsanoğlu, bütün siyasi partileri bir araya getirmek için çalışacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, baraj sistemini de eleştirerek, “Baraj sistemi, Türkiye’de siyasetin sağlıklı işlemesini engelliyor. Bu zalim sistemin değişmesi için çalışmalar yapacağım.” dedi.

'UYGUR TÜRKLERİYLE KİMSE İLGİLENMİYOR'

Herkesin aylardır endişeli olduğunu kaydeden İhsanoğlu, “Hepimiz aylardan beri endişe içindeyiz. Etrafımızdaki ateş çemberi artıyor. Irak ve Suriye’de Müslümanlar büyük eziyetler yaşıyor. Bunlar için de Türkmenler de var. Bizim Uygur Türklerinin problemleri var. Bunlarla hiç kimse ilgilenmiyor. Bizim devletimiz Mısır'daki Rabia ile meşgul ama Uygurlarla değil. Ben buna karşı değilim. Onlar da din kardeşimizdir. Onların yanında dururken bizim de Rabia hatunumuza sahip çıkmamız lazım. Türklerin dünyada Türkiye’den başka gideceği başka devlet yok. İşte bunlar bu meselelerle uğraşmak bence cumhurbaşkanını birinci vazifesidir. Bu ateşe benzin dökmek değil su dökmek lazım.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, kısa tuttuğu konuşmasını şöyle bitirdi: “Benim de bir duam var. Cenab-ı Allah bu millete zeval vermesin” Ekmeleddin İhsanoğlu’nun konuşması davetliler tarafından uzun süre alkışladı.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyorTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyorCHP Batman Merkez İlçe Başkanı Ekin istifa ettiCHP Batman Merkez İlçe Başkanı Ekin istifa ettiCumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim söz konusu değildirCumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim söz konusu değildir
SIRADAKİ HABER