HaberlerSiyasetHollanda'da Covid-19 ile etkin mücadele için bir dizi yeni tedbir kararı alındı

Hollanda'da Covid-19 ile etkin mücadele için bir dizi yeni tedbir kararı alındı

Hollanda, covid-19 salgını ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması ve uçuş yasağının da içinde olduğu bir dizi yeni tedbir açıkladı.

Hollanda'da Covid-19 ile etkin mücadele için bir dizi yeni tedbir kararı alındı

Alınan yeni tedbirler kapsamında, Salgın İdare Heyetinin tavsiyeleri üzerine akşam 20.30'dan başlayarak sabah 04.30'da sona ermek üzere sokağa çıkma kısıtlaması getiren bir yasa tasarısı Parlamentoya sunuldu.

Parlamentonun yarınki toplantısında görüşülecek öneri kabul edilirse 22 Ocak Cuma gününden itibaren yürürlüğe girecek sokağa çıkma kısıtlaması 10 Şubat'a kadar sürecek.

Yasağı ihlal edenlere 95 avro idari para cezası uygulanacak.

İLGİLİ HABERLER

ABD’de Covid-19 salgınında ölenlerin sayısı 525 bini geçtiABD’de Covid-19 salgınında ölenlerin sayısı 525 bini geçtiAK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "provokasyon" tepkisiAK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "provokasyon" tepkisiMSB: Helikopter kazasında şehit sayımız 10’a yükseldiMSB: Helikopter kazasında şehit sayımız 10’a yükseldiCumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin geleceğinde bu zihniyetiyle CHP diye bir partiye yer yoCumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin geleceğinde bu zihniyetiyle CHP diye bir partiye yer yoİYİ Parti Milletvekili Özdağ, partisinden istifa ettiİYİ Parti Milletvekili Özdağ, partisinden istifa etti
SIRADAKİ HABER