HaberlerSiyaset'Gözaltına alınan emniyet görevlilerinin listesini Başbakan mı hazırladı?'

'Gözaltına alınan emniyet görevlilerinin listesini Başbakan mı hazırladı?'

Yolsuzluk ve terörle mücadele eden polisleri hedef alan sahur operasyonu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşındı. Meclis Başkanlığına soru önergesi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, gözaltına alınan emniyet görevlilerinin isimlerini Başbakan'ın belirleyip belirlemediğini sordu. Tanrıkulu, "Arama, yakalama ve gözaltı kararları 18 Temmuz 2014 tarihinde yani tutuklama kararlarından 4 gün önce kurulan 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin hâkimi Hulusi Pur tarafından mı verilmiş

'Gözaltına alınan emniyet görevlilerinin listesini Başbakan mı hazırladı?'
Yolsuzluk ve terörle mücadele eden polisleri hedef alan sahur operasyonu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşındı. Meclis Başkanlığına soru önergesi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, gözaltına alınan emniyet görevlilerinin isimlerini Başbakan'ın belirleyip belirlemediğini sordu. Tanrıkulu, "Arama, yakalama ve gözaltı kararları 18 Temmuz 2014 tarihinde yani tutuklama kararlarından 4 gün önce kurulan 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin hâkimi Hulusi Pur tarafından mı verilmiştir?" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç tarafından cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.

Tanrıkulu, şu soruları yöneltti: "22 Temmuz 2014 tarihinde sahur vakti gözaltına alınan emniyet görevlilerinin isimlerini içeren liste Recep Tayyip Erdoğan tarafından hazırlandığı iddiası doğru mudur?

Yolsuzluk operasyonlarında görev alan ve 22 Temmuz 2014 tarihinde sahur vakti gözaltına alınan emniyet görevlilerini 'casusluk' yapmakla suçladığı soruşturmada arama, yakalama ve gözaltı kararları 18 Temmuz 2014 tarihinde yani tutuklama kararlarından 4 gün önce kurulan 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin hâkimi Hulusi Pur tarafından mı verilmiştir?

22 Temmuz 2014 tarihinde gözaltına alınan emniyet görevlilerinin emekli emniyet görevlileri de dâhil olmak üzere isimleri nelerdir?

22 Temmuz 2014 tarihinde gözaltına alınan emniyet görevlilerinin emekli emniyet görevlileri hangi hükümet döneminde hangi bakanların imzası ve kimlerin referanslarıyla bu görevlere atanmışlardır? Atama kararnamelerinde Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası var mıdır?

22 Temmuz 2014 tarihinde gözaltına alınan emniyet görevlilerinin ve emekli emniyet görevlileri Recep Tayyip Erdoğan'la görevleri gereği kaç kez görüşmüşlerdir? Görüştüğü konular nelerdir?

Recep Tayyip Erdoğan gözaltına alınan emniyet görevlilerine herhangi bir konu için görev/görevler vermiş midir?

Gözaltına alınan emniyet görevlilerine isnad edilen suçlarla ilişkili hiçbir delil ortaya konulmaksızın gözaltına almalar hangi yasal mevzuatlar çerçevesinde göre yapılabilmiştir?

Hakim Hulusi Pur, aynı zamanda 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin tahliyesine karar veren hakim midir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın casusluk soruşturmasında vatana ihanet ettiklerini iddia ettiği kişiler kimlerdir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın casusluk soruşturmasında vatana ihanet ithamının delilleri bulunmakta mıdır?"

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim söz konusu değildirCumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim söz konusu değildirSiyonist işgal rejimi siyasi planlar uğruna Coronavirus’ü istismar ediyorSiyonist işgal rejimi siyasi planlar uğruna Coronavirus’ü istismar ediyorCumhurbaşkanı Erdoğan: Değerlendiremediğimiz fırsatları inşallah bu defa kaçırmayacağızCumhurbaşkanı Erdoğan: Değerlendiremediğimiz fırsatları inşallah bu defa kaçırmayacağızCumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılacakCumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılacakHollanda'da Covid-19 ile etkin mücadele için bir dizi yeni tedbir kararı alındıHollanda'da Covid-19 ile etkin mücadele için bir dizi yeni tedbir kararı alındı
SIRADAKİ HABER