HaberlerSiyaset​Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Çukur kazanlara inat, inşa ve ihya edeceğiz

​Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Çukur kazanlara inat, inşa ve ihya edeceğiz

​Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Çukur kazanlara, bu ülkeyi, taşını toprağını, eserlerini yakarak ve yıkarak cehenneme çevirmek isteyenlere inat inşa edeceğiz, ihya edeceğiz, gönüller yapacağız, kardeş olacağız." dedi.

​Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Çukur kazanlara inat, inşa ve ihya edeceğiz

Şırnak'taki temaslarını sürdüren Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Kasapoğlu, Şırnak halkının yerel seçimde tercihini vicdan, adalet ve kalkınmadan yana kullandığını dile getirerek, belediye yönetiminin öncülüğünde kentin tamamını imar ve ihya etmeye devam edeceklerini söyledi.

Ülkenin son 19 yılda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya koyduğu irade ve azimle her alanda önemli bir noktaya geldiğini belirten Kasapoğlu, Erdoğan’ın dünyanın 5’ten büyük olduğunu tüm dünyaya haykırdığını ifade etti.

Kasapoğlu, "İnanıyoruz ki, bir ve beraber olduğumuz, inandığımız, çalıştığımız müddetçe bugüne kadar denedikleri hiçbir oyunu başaramadıkları gibi bundan sonra da hiçbir tuzağı ve fitneyi başaramayacaklar. Bu ak kadrolar, inancın, samimiyetin dürüstlüğün karşısında hiçbir haksızlığın var olamayacağını tüm dünyaya ispat etti." şeklinde konuştu.

"Şırnak’ın gençlik ve spor bağlamında geldiği nokta hamdolsun göğsümüzü kabartıyor" diyen Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Biz hiçbir zaman gelişimi yeterli bulmayan bir hareket olarak bundan sonrada Hep çıtayı daha yukarılara daha yükseğe koyuyoruz. O yüzden gençlik merkezi, yurtları, spor tesisleriyle, havuzlarıyla, açık kapalı teniz kortlarıyla, basketbol ve futbol sahalarıyla, voleybol alanlarıyla Şırnak’ın merkezini, tüm ilçelerini, köylerine kadar ihya ve inşa etmeye devam edeceğiz. Çukur kazanlara, bu ülkenin taşını toprağını eserlerini yakarak ve yıkarak cehenneme çevirmek isteyenlere inat inşa edeceğiz, ihya edeceğiz, gönüller yapacağız, kardeş olacağız.

Kent merkezi, ilçe ve beldelerinde yapılan hizmetlere değinen Kasapoğlu, "Son bir yılda, Şırnak merkezde, Uludere’de, Hilal'de, Şenoba'da, Çalışkan'da, Başverimli’de, Görümlü’de, Karalar’da Beytüşşebap’ta, Kasrik’te ve Cizre’de ve Silopi’de pek çok eseri hamdolsun tamamlandığını bugün gördük. Bunun gibi 18 eser var, hamdolsun tamamlandı. Ve yenilerini de inşallah inşaatlarına başlayacağız. Ve açılış hep birlikte beraber olacağız. Ve 6 yarı olimpik yüzme havuzumuzla, modern spor salonlarımızla, gençlik merkezlerimizle, spor tesislerimizle yarınları daha güçlü kılma adına çalışmalarımız gayretlerimiz devam edecek.  Bizim amacımız gönüller yapmak. Bizim amacımız gönüllere girmek. Ve inşallah 2023 hedeflerimize, 2071 hedeflerimize yine bir, beraber ve kardeş olarak hep birlikte ulaşacağız. " diye konuştu.

Yapılan oylamanın ardından mevcut İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan Zeyrek güven tazeledi.

Kongreye, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, il ve ilçe teşkilatları ve partililer katıldı. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER