HaberlerSiyasetErdoğan: Yeni Kabine Cuma günü kurulacak

Erdoğan: Yeni Kabine Cuma günü kurulacak

Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 62. hükümetin Cuma günü kurulacağını açıkladı. Erdoğan, yeni kabinenin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu başbakanlığında kurulacağını söyledi.

Erdoğan: Yeni Kabine Cuma günü kurulacak
Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 62. hükümetin Cuma günü kurulacağını açıkladı. Erdoğan, yeni kabinenin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu başbakanlığında kurulacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti yeni genel başkanın seçileceği Olağanüstü Kongresi'nin gerçekleştirildiği Arena Spor Salonu'na geldi. Eşi Emine Erdoğan ile saat 10.00 sıralarında salona gelen Erdoğan, içeriye girmeden önce dışarıda toplanan partililere kısa bir konuşma yaptı. 

Erdoğan, "Bizim bu konuşmamız bir misyon değişikliği değil, sadece bir isim değişikliğidir. Asla bir veda değildir. Bilesiniz ki bu da bir Fatiha’dır, bir başlangıçtır, yeni bir açılıştır, yeni bir milattır." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasında AK Parti Genel Başkan ve Başbakan adayı olarak açıklanan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından kurulması beklenen yeni hükümete ilişkin de bilgi verdi. Yeni kabinenin Cuma günü kurulacağını dile getiren Erdoğan, "İnanıyorum ki bugünkü kongreden de katılımın tümünün de ittifakıyla Ahmet Davutoğlu kardeşim çıkacaktır ve süratle yarın cumhurbaşkanlığıyla ilgili yemin töreni, devir teslim töreninden sonra da kendilerine kabineyi kurma görevini vereceğiz ve cuma günü de büyük ihtimalle yeni kabine gerçekleşmiş olacaktır" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında partililerden helallik de istedi.

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER