HaberlerSiyasetErdoğan hariç cumhurbaşkanı adayları aldıkları bağışları açıkladı

Erdoğan hariç cumhurbaşkanı adayları aldıkları bağışları açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) cumhurbaşkanı aday listesini kesinleştirmesi sonrası adaylara destek için açılan banka hesaplarına bağışlar sürüyor.Şu ana kadar 9 siyasi partinin desteğini açıkladığı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na son açıklanan rakamla göre 2 bin 172 kişi tarafından 2 milyon 130 bin 922 lira bağış yapıldı. HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’a ise bin 460 kişi toplam 361 bin 411 lira bağışladı.

Erdoğan hariç cumhurbaşkanı adayları aldıkları bağışları açıkladı
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) cumhurbaşkanı aday listesini kesinleştirmesi sonrası adaylara destek için açılan banka hesaplarına bağışlar sürüyor.
Şu ana kadar 9 siyasi partinin desteğini açıkladığı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na son açıklanan rakamla göre 2 bin 172 kişi tarafından 2 milyon 130 bin 922 lira bağış yapıldı. HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’a ise bin 460 kişi toplam 361 bin 411 lira bağışladı.

Başbakan ve cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan bağışlara ilişkin henüz bir bilgi verilmedi. Cumhurbaşkanı adaylarına bağışlar seçimin birinci turu için 11 Temmuz-15 Ağustos, seçimin ikinci tura kalması durumunda, 28 Ağustos tarihine kadar yapılabilecek. Bir kişinin tek seferde yapacağı destek miktarı ise 9 bin 82 lira 51 kuruşun üzerine çıkamayacak.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyorTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyorCHP Batman Merkez İlçe Başkanı Ekin istifa ettiCHP Batman Merkez İlçe Başkanı Ekin istifa ettiCumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim söz konusu değildirCumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim söz konusu değildir
SIRADAKİ HABER