HaberlerSiyasetDışişleri Bakanlığından Mostar'daki seçim açıklaması

Dışişleri Bakanlığından Mostar'daki seçim açıklaması

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Bosna Hersek'in Mostar şehrinde 12 yıl aradan sonra yapılan yerel seçimin barış ve huzur ortamında yapılmasından memnuniyet duyulduğu ifade edildi.

Dışişleri Bakanlığından Mostar'daki seçim açıklaması

Bakanlık yaptığı yazılı açıklamasında, "Mostar’da, 12 yıllık aradan sonra düzenlenen yerel seçimlerin barış ve huzur ortamı içinde gerçekleşmiş olmasından memnuniyet duyuyoruz. Seçimlerin düzenlenmesi Bosna-Hersek’in demokratik kurumlarının işlerliğinin pekiştirilmesi yönünde olumlu bir adım olmuştur. Seçim sonuçlarının, Bosna-Hersek’in ve Balkanların barış ve istikrarının güçlenmesine hizmet etmesini temenni ediyoruz. Ülkemiz, Bosna-Hersek’in birlik ve beraberlik içinde kalkınması için desteğini sürdürecektir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Trafik kazalarında yüzde 80 azalma olduTrafik kazalarında yüzde 80 azalma olduBakan Karaismailoğlu kaçırılan gemi personeli Vedat Aksan’ın ailesiyle görüştüBakan Karaismailoğlu kaçırılan gemi personeli Vedat Aksan’ın ailesiyle görüştüAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç tamamlanan köprülü kavşak için teşekkür ettiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiAK Partili Çelik'ten CHP'ye "militanca siyaset" tepkisiTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyorTürkiye kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke içinde yer alıyor
SIRADAKİ HABER