HaberlerSiyasetDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Körfez ülkelerindeki temasları devam ediyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Körfez ülkelerindeki temasları devam ediyor

​Körfez ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında önce Kuveyt'te bir dizi ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Umman'da resmi temaslarına devam ediyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Körfez ülkelerindeki temasları devam ediyor

Dün akşam saatlerinde ikili ilişkileri güçlendirmek ve bir dizi temaslarda bulunmak için Kuveyt'e giden Çavuşoğlu, bugün gün içerisinde önce Kuveyt Emiri Şeyh Newaf ile görüştü.

Kuveyt'in arabuluculuğuyla Körfez ülkelerinde artık olumlu bir ortam oluştuğunu belirten Çavuşoğlu, başarılı diplomatik çabaları sebebiyle Kuveyt'i tebrik etti.

Ardından Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal ile görüşen Çavuşoğlu, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Güçlü, birlik içinde ve istikrarlı bir Körfez bölgesi istiyoruz. Körfez İşbirliği Konseyi ile çalışmaya devam edeceğiz. Sağlık ve ekonomi alanlarında işbirliğimizi artıracağız." dedi.

Kuveyt Başbakanı Şeyh Sabah ile de verimli bir görüşme yaptıklarını kaydeden Çavuşoğlu, "Yeni oluşacak kabineyle yakın çalışmayı arzu ediyoruz. Ticaret hacmimizi pandemiye rağmen muhafaza ettik. Türkiye'deki inşaat firmalarının Kuveyt’te önemli projeler üstlenmesi memnuniyet verici." ifadelerini kullandı.

Kuveyt'te üst düzey bir dizi temasta bulunan Çavuşoğlu, akşam saatlerinde ise Umman'a geçti.

Umman'da da ikili görüşmelere başlayan Çavuşoğlu, Umman Dışişleri Bakanlığı tarafından kurulan Umman-Türkiye Dostluk Derneğinin iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendireceğini vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER