HaberlerSiyasetDışişleri Bakanı Çavuşoğlu Tacikistan'ı ziyaret edecek

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Tacikistan'ı ziyaret edecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Tacikistan’ı ziyaret edeceği bildirildi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Tacikistan'ı ziyaret edecek

Konuya ilişkin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Bakanımızın 28-30 Mart 2021 tarihlerinde Tacikistan’ı ziyaret etmesi, bu çerçevede Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin’le gerçekleştireceği temaslara ilaveten, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman tarafından kabul edilmesi öngörülmektedir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Ziyaret sırasında, ikili ilişkilerimizin tüm veçhelerinin ele alınması, bölgesel ve uluslararası meselelerde görüş alışverişinde bulunulması planlanmaktadır. Sayın Bakanımız ayrıca, Tacikistan ve Afganistan’ın eşbaşkanlığında 30 Mart tarihinde gerçekleştirilecek Asya’nın Kalbi-İstanbul Süreci 9. Bakanlar Konferansı’na da katılacaktır." ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER