HaberlerSiyasetDışişleri Bakanı Çavuşoğlu KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu ile görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurtdışına ilk resmi ziyaretini Türkiye'ye yapan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’yla Ankara’da bir görüşme gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu ile görüştü

Görüşmeden sonra her iki Bakan ortak basın toplantısı düzenledi.

Bakan Çavuşoğlu, Kıbrıs meselesinde önemli bir dönemeçte olduklarını, federasyon seçeneğinin tüketildiğini, egemen eşitlik temelinde iki devletli çözümü savunduklarını ve KKTC’nin de katılımıyla Doğu Akdeniz konferansı önerinin devam ettiğini vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında reformları kamuoyuyla paylaşacağızCumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında reformları kamuoyuyla paylaşacağızAhmet Davutoğlu: "Hukuk mücadelemizi verir ve geri adım atmayız"Ahmet Davutoğlu: "Hukuk mücadelemizi verir ve geri adım atmayız"Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ silahlı saldırıya uğradıGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ silahlı saldırıya uğradıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan "aşı pasaportu" açıklamasıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan "aşı pasaportu" açıklamasıProf. Dr. Mehmet Hasan Eken CHP'deki görevinden istifa ettiProf. Dr. Mehmet Hasan Eken CHP'deki görevinden istifa etti
SIRADAKİ HABER