HaberlerSiyasetDeva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Cizre’de

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Cizre’de

Partisinin İl Başkanlığı 1’inci Olağan Kongresine katılmak üzere Şırnak’a gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Cizre'de esnafı ziyaret etti.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Cizre’de

Eşi Ülkü Zeynep Babacan ile Sanat sokağında karşılanan Ali Babacan, burada konuşma yaptı.

Ülkede işsizlik sorunu olduğunu belirten Babacan, "Yoksulluk gittikçe artıyor, zengin ile fakir arasındaki uçurum artıyor. Ekonomi şu anda Türkiye’nin en önemli problemleri arasında, bunların haricinde ülkemizde ciddi şekilde adalet sorunu var, hukuksuzluk ve özgürlük sorunu var. Önce insan diyoruz, önce insan diye hareket ediyoruz devlet insan için var.” ifadelerini kullandı.

Kürd meselesinin derinleştiğini dile getiren Babacan, "Kürd sorunu gittikçe derinleşiyor, siyasi irade olursa çözümü kolay, tüm vatandaşlarımızın haklarını olduğu gibi tanıyalım.” dedi.

Dert ve sorunların çok olduğunu aktaran Babacan, "Vatandaşlarımızın tüm dertlerini dinleyen ve anlayan bir parti olacağız. Devlet işlerinin başında dürüst ve işin ehli kadrolar olması gerekiyor. Bu yüzden halkın seçtiği ve oy verdiği güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmemiz gerekiyor.” dedi.

Yargının bağımsız ve tarafsız olması gerektiğini söyleyen Babacan, “Yargının bağımsız ve tarafsız çalışması lazım. Siyasetten arındırılmış anayasaya bakan, vicdanların sesini dinleyen mahkemeler ülkede adaleti sağlayabilir." diye konuştu.

Daha sonra esnafı ziyaret eden Babacan, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Sevinç ve Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi’yi ziyaret etti.

Babacan beraberindeki heyetle, yarın gerçekleştirilecek olan 1'inci Olağan İl Başkanlığı Kongresine katılmak üzere kent merkezine hareket etti.  

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER