HaberlerSiyasetDenizli'deki belediyelerden 3 meclis üyesi CHP'den istifa etti

Denizli'deki belediyelerden 3 meclis üyesi CHP'den istifa etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ertan Başkan ile Merkezefendi Belediye Meclis üyeleri Murat Çımık ve Arif Suna, CHP'den istifa etti.

Denizli'deki belediyelerden 3 meclis üyesi CHP'den istifa etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ertan Başkan, istifalarına ilişkin yaptığı açıklamada, görevini yürütürken yaşadıkları sorunları CHP üst yönetimi ile paylaştıklarını belirtti.

Başkan, "Fakat yanlışa yanlış demek yerine bize disiplini adres gösterdiler. CHP ilke ve ideolojilerini ayaklar altına alanlar, örgütü şahsi menfaati için kullananlar parti üst yönetimi için vazgeçilmez olmuşlar. CHP benim yuvamdır, CHP kuruluş ilkeleri benim için esastır. Fakat yaşananlar beni istifa sürecine getirdi." dedi.

Başkan, "Cumhuriyet halk partisi ilke ve ideolojileri doğrultusunda sosyal bir belediyecilik anlayışı adına gerek Acıpayam meclisinde gerek Büyükşehir meclisinde savundum. Bu çabalarım gerek ilçe başkanlığı ve gerekse meclis grubumuzdaki bir kısım kişilerce engellenmeye çalışılmıştır. Ben süreci şaşkınlık içerisinde izlerken ve Acıpayam belediyesindeki yanlışları, yapılmaması gerekenleri ve Acıpayam halkına zarar verecek uygulamaları engellemeye çalıştım." ifadelerini kullandı.

Seçimlerden bugüne kadar ilçe başkanı ve eşrafının, Acıpayam Belediye başkanı ile yaptıkları gizli ittifaklarla CHP örgütünü şahsi menfaatleri doğrultusunda kullandığını belirten Başkan, görevini yürütürken ve bu sorunları CHP’ üst yönetimi ile paylaşarak bunların yanlış olduğunu beyan ettiğini aktardı.

Başkan, "Ancak bunun gereğini yapmak yerine beni ve bir kısım meclis üyesi arkadaşımıza disiplin sopası göstererek haklıdan ve kamu menfaatinden yana değil, haksız ve CHP ilke ve ideolojilerini ayaklar altına alanlardan ve örgütü şahsi menfaatleri için kullananlardan yana taraf olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi benim yuvamdır ve Cumhuriyet Halk Partisi kuruluş ilkeleri benim için esastır, ancak yaşanan süreç beni istifa sürecine getirmiştir." diye belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER