HaberlerSiyasetDavutoğlu kabineyi sunmak için Başbakanlık binasından ayrıldı

Davutoğlu kabineyi sunmak için Başbakanlık binasından ayrıldı

Başbakan Vekili Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık binasından ayrılarak Çankaya Köşkü’ne gitti.

Davutoğlu kabineyi sunmak için Başbakanlık binasından ayrıldı
Başbakan Vekili Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık binasından ayrılarak Çankaya Köşkü’ne gitti.

Hazırlanan yeni Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunmak üzere Başbakanlık binasından ayrılan Davutoğlu’nu, başbakanlık Müsteşarı Fahri Kasırga uğurladı. Davutoğlu sivil plakalı bir araçla Köşk’e gitti.

Başbakan Vekili Davutoğlu, Köşk’ten ayrılmasının ardandan Başkanlık merkez binasına geçerek saat 12.30’da basın toplantısı ile yeni kabinenin kimlerden oluştuğunu açıklayacak.

Kamuoyuna duyurusu yapılan kabinenin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından 62. hükümet programı TBMM'de okunacak. İçtüzük uyarınca; iki gün sonra da söz konusu hükümet programı 1 Eylül günü Genel Kurul’da okunarak, 4 Eylül’de görüşmesi yapılacak. Ardından 6-8 Eylül günlerinde de programın güven oylaması yapılacak. Açık oylama sonrasından 62. hükümet çalışmalarına başlayabilecek.

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER