HaberlerSiyasetDavutoğlu, Dışişleri personeline veda konuşması yaptı (1)

Davutoğlu, Dışişleri personeline veda konuşması yaptı (1)

Başbakan ve AK Parti’nin genel başkanı seçilen Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı personeli ile vedalaştı.Davutoğlu birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarına yaptığı veda konuşmasında, “Bu miras devam edecek özgüvenimizi her zaman sürdüreceğiz.” dedi.

Davutoğlu, Dışişleri personeline veda konuşması yaptı (1)
Başbakan ve AK Parti’nin genel başkanı seçilen Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı personeli ile vedalaştı.
Davutoğlu birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarına yaptığı veda konuşmasında, “Bu miras devam edecek özgüvenimizi her zaman sürdüreceğiz.” dedi.

Döneminde kurumsal kapasite artırımı gerçekleştirdiklerinden de söz eden Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı döneminde yapılan çalışmaları aktardı. Çevresindeki ülkeler sıkıntılarla boğuşurken Türkiye’nin istikrar ve barışın devam ettiğine işaret eden Davutoğlu, AB ile müzakereleri hızlandırmanın gerekliliğine vurgu yaptı.

Davutoğlu, hariciye geleneğinin sürdürüleceğinden hiç şüphesi olmadığını belirterek, diplomat arkadaşlarının eşleri ve ailelerinden özür diledi.

Görev esnasında Bakanlıkla ilgili yaşadığı hatıralarından örnekler veren Davutoğlu, herkese teşekkür etti.

Davutoğlu, Musul'daki personelin de keşke yanlarında olması temennisini ileterek, "İnşallah bu tarihi yürüyüşü omuz omuza hep birlikte gerçekleştirelim." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER