HaberlerSiyasetÇiçek'ten Malazgirt mesajı: Anadolu toprakları kardeşliğin merkezine döndü

Çiçek'ten Malazgirt mesajı: Anadolu toprakları kardeşliğin merkezine döndü

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Malazgirt Zaferi ile Türk milletinin Anadolu'yu kendine ebedi yurt edindiğini ve bin yıla yakın süredir yaşadığı Anadolu topraklarının birlik ve kardeşliğin merkezine döndüğünü belirtti. Malazgirt Zaferi'nin 943. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Cemil Çiçek, zafer ayı olarak kutlanılan ağustos ayının millet için kutlu bir ay olduğunu, ağustosta kazanılan en büyük zaferlerden birinin 26 Ağustos 1071'deki Malazgirt Zaferi olduğunu hatırlattı.Çiçek’in mesajı, "Türk m

Çiçek'ten Malazgirt mesajı: Anadolu toprakları kardeşliğin merkezine döndü
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Malazgirt Zaferi ile Türk milletinin Anadolu'yu kendine ebedi yurt edindiğini ve bin yıla yakın süredir yaşadığı Anadolu topraklarının birlik ve kardeşliğin merkezine döndüğünü belirtti.
Malazgirt Zaferi'nin 943. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Cemil Çiçek, zafer ayı olarak kutlanılan ağustos ayının millet için kutlu bir ay olduğunu, ağustosta kazanılan en büyük zaferlerden birinin 26 Ağustos 1071'deki Malazgirt Zaferi olduğunu hatırlattı.
Çiçek’in mesajı, "Türk milleti, kazandığı bu büyük zaferle, Anadolu’yu kendine ebedi yurt edinmiş ve bin yıla yakın süredir yaşadığımız bu topraklar, birlik ve kardeşliğimizin merkezine dönmüştür. Dünya durdukça yaşamak istediğimiz Anadolu’da, millet olarak barış içinde, birlikte yaşamak en büyük dileğimizdir. Türk milleti, 1071’den bu yana yurt edindiği bu topraklarda meydana getirdiği zenginliklerle, insanlığın ortak değerlerine inkar edilemez katkıda bulunmuş, kurduğu devletlerle dünyada saygın bir yer edinmiştir. Geleceğimize duyduğumuz güvenin teminatı, geçmişimizdir. Amacımız, geçmişimizden aldığımız ilhamla, dünya milletler ailesinin saygın bir üyesi olarak varlığımızı devam ettirmektir. Milli bütünlüğünü bozmadan Anadolu’da barış içinde yaşamak isteyen milletimizin Malazgirt Zaferi’nin 943. yıl dönümünü kutluyor, başta Büyük Komutan Alparslan olmak üzere, büyük zaferin tüm kahramanlarını minnet ve şükranla anıyorum.” ifadeleriyle sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER