HaberlerSiyasetCHP, tasfiye edilen 7 bin okul müdürünü TBMM'ye taşıdı

CHP, tasfiye edilen 7 bin okul müdürünü TBMM'ye taşıdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "7000 okul müdürü yandaş olmadıkları için mi tasfiye edilmiştir" diyerek; görevden alınan 7 bin okul müdürünü Milli Eğitim Bakan Nabi Avcı'ya sordu.

CHP, tasfiye edilen 7 bin okul müdürünü TBMM'ye taşıdı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "7000 okul müdürü yandaş olmadıkları için mi tasfiye edilmiştir" diyerek; görevden alınan 7 bin okul müdürünü Milli Eğitim Bakan Nabi Avcı'ya sordu.

Bakan Nabi Avcı tarafından yazılı olarak cevaplanması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunan CHP’li Ağbaba, değerlendirmelerin yapılmasının ardından sayılarının 7 bin civarında olduğu belirtilen okul müdürlerinin görevden alındığına işaret ederek, şu soruları yöneltti:

"Okul Müdürleri değerlendirmesinde hangi kıstaslar gözetilmiştir?
Görevden alınan okul müdürlerinin kaçı sendika mensubudur?
Bu sayının sendikalara göre dağılımı nedir? Görevine devam eden müdürlerin kaçı Eğitim Bir Sen üyesidir? Bu müdürler yerine atama yapılmış mıdır?
Atama yapılan müdürlerin kaçı asaleten, kaçı vekaleten bu görevi yürütmektedir? Görevden alınan müdürlerin yerine asaleten/vekaleten atanan müdürlerin herhangi bir sendikaya üye olanlarının sayısı kaçtır? Bunların sendikalara göre dağılımı nedir?
Özellikle Eğitim Bir Sen üyesi olanlar kaç kişidir? Görevden alınan müdürlerden Eğitim Bir Sen’e üye olmayanlara İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri tarafından üye olmaları konusunda baskı yapıldığı ve buna rağmen üye olmayanların görevden alındığı iddiaları doğru mudur?
Bakanlığınızca bu iddiaları araştırmak üzere bir çalışma yapılmakta mıdır? Bu değerlendirme sistemi ile iktidara yakın olmayan müdürlerin tasfiye edildiği iddiaları doğru mudur?"

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER