HaberlerSiyasetChp Grup Başkanvekili İnce Kırklareli'de

Chp Grup Başkanvekili İnce Kırklareli'de

Bir dizi etkinliğe katılmak için Kırklareli'ye gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Kırklareli İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Chp Grup Başkanvekili İnce Kırklareli'de
Bir dizi etkinliğe katılmak için Kırklareli'ye gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Kırklareli İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan İnce, "Türkiye kuşatılıyor. Türkiye’de öncelikle bu ülkenin yüz akı olan bir kentten, Gezi Parkı'nda direnenlere hepimiz selam gönderelim. Başbakan'ın kavrayamadığı bir şey var. Eğer köylüler sana direniyorsa, sokaklarda tekel işçileri, emekliler, çevreciler direniyorsa, Gezi Parkı’nda insanlar orada sabahlara kadar nöbet tutuyorsa sen oraya gönderdiğin polislere güvenme. Sen yakında gidicisin. Bunlar bunun işaretleri. Bu millet bunu anlamaya başladı. Sizi bir kere daha kutuluyorum. Kırklareli 19 Mayıslarda, 23 Nisanlarda Atatürk Anıtı’na çelenk koyan arkadaşlarımızın Kabahatler Kanunu'na göre ilk ceza aldığı yer. Devlet bize, milletvekillerine dünyanın maaşını veriyor. O çelenkleri koymaya devam edin. Cezayı ödeyemeyecek birisi varsa biz maaşımızdan öderiz. Atatürk’ü anmak, Cumhuriyeti kutlamak için, onlara saygılarımızı sunmak, minnettarlığımızı bildirmek için bu Adalet ve Kalkınma Partisi'nin valilerinden, kaymakamlarından izin almak zorunda değiliz. Biz zaten izin istemiyoruz, bilgi veriyoruz. Yanlış anlamasınlar; il başkanlarımızın, ilçe başkanlarımızın valiliklere ve kaymakamlıklara verdikleri dilekçeler izin isteme dilekçesi değildir. O çelenkleri oraya koymaya biz devam edeceğiz. İster izin verin ister vermeyin."

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılacakCumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılacakHollanda'da Covid-19 ile etkin mücadele için bir dizi yeni tedbir kararı alındıHollanda'da Covid-19 ile etkin mücadele için bir dizi yeni tedbir kararı alındıCumhurbaşkanı Erdoğan partisinin kongrelerine katılmaya devam edecekCumhurbaşkanı Erdoğan partisinin kongrelerine katılmaya devam edecekABD’ye “göç politikasını değiştir” çağrısıABD’ye “göç politikasını değiştir” çağrısıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan "ekonomi ve hukukta reform" açıklamasıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan "ekonomi ve hukukta reform" açıklaması
SIRADAKİ HABER