HaberlerSiyasetÇelik: Eskiden Kabe’yi savunan vatandaşları iktidar gücüyle fişliyorlardı

Çelik: Eskiden Kabe’yi savunan vatandaşları iktidar gücüyle fişliyorlardı

Adana'da partisinin yedinci olağan il kongresine katılan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kâbe fotoğrafının yere serilmesine sert tepki gösterdi.

Çelik: Eskiden Kabe’yi savunan vatandaşları iktidar gücüyle fişliyorlardı

Konuşmasında CHP'yi eleştirerek Kâbe’yi savunan vatandaşları geçmişte iktidar gücüyle fişlediklerini belirten Çelik, "Bundan bir adım geri atmadılar. Ellerine fırsat geçtiği gün eski yasakları getirmeye hazırlar. Baskılarınıza boyun eğmeyeceğiz, size geçit vermeyeceğiz. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Kâbe’yi savunan gençleri fişlediğiniz gibi Türkiye'yi bir daha o günlere götüremeyeceksiniz." ifadelerini kullandı.

Gündemdeki yerini koruyan ‘militan’ ifadelerine de sert tepki gösteren Çelik, Türkiye’yi eski günlere götürmek isteyenlerin olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin şu anki gücünün 1980'li yıllarda olması halinde çok farklı bir yerde olacağını belirten Çelik, "Bir an gevşersek, azıcık gerileme görsünler, eski belaları memleketin başına açmak için asla geri adım atmazlar. Bugünkü Türkiye, Bosna savaşının olduğu zamanda olsaydı Bosnalı kardeşlerimizin başına gelenleri engellerdik. Gönlü Türkiye Cumhuriyeti'nden yana olmayanlar coğrafyamız için iyilik düşünmeyenler sadece Cumhurbaşkanımızı devirmeye çalışıyorlar." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER