HaberlerSiyasetBBP'li Çayır: Ramazan ayında siyasetin dili de değişmeli

BBP'li Çayır: Ramazan ayında siyasetin dili de değişmeli

Büyük Birlik Partisi (BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, 11 ayın sultanı Ramazan ayındaki manevi ve ruhani havanın siyasete yansıması gerektiğini bildirdi.

BBP'li Çayır: Ramazan ayında siyasetin dili de değişmeli
Büyük Birlik Partisi (BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, 11 ayın sultanı Ramazan ayındaki manevi ve ruhani havanın siyasete yansıması gerektiğini bildirdi.

Mehmet Çayır, Ramazan ayı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, İslam coğrafyasında yaşanan elim, karanlık, insanlık dışı, kan, gözyaşı ve terör olaylarının Müslümanlar için kutsal olan üç aylarda sürmesinin üzüntü verici olduğunu ifade etti. Başta Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde yaşanan insanlık dışı olayların ve kardeşin kardeşi katletmesi görüntülerinin Müslümanların imajına zarar verdiğini belirten Çayır; Müslümanın 'elinden, dilinden ve her haliyle güven ve emniyet telkin eden insan' olduğunu, İslam coğrafyasında akan kanın ve gözyaşının bir an önce son bulmasını Allah'tan niyaz ettiklerini kaydetti.

Ülkede de siyaset dilinin son bir yılda sertleştiğini ve özellikle iktidarın ayrıştırıcı, ötekileştirici, kendi gibi düşünmeyeni aşağılama, karalama ve yok etme söylemlerini tehlikeli bulduklarını belirten Çayır, "Ramazan ayında siyasetin dilinin de oruç tutması gerektiğine inanıyoruz. Mide oruç tutarken dil oruç tutmazsa siyaset yapma dilinin rengi, ölçüsü, tadı ve kokusu kaçıyor. İktidar artık nefret ve toplumu ayrıştırıcı söylemlerinden vazgeçmeli. İktidar, insanları kutuplaştırmaktan vazgeçmeli. En azından bunu Ramazan ayında denemeli." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER