HaberlerSiyasetBbp Genel Başkanı Destici: “demokratikleşme Paketi Ayaküstü Hazırlanmış Bir Paket”

Bbp Genel Başkanı Destici: “demokratikleşme Paketi Ayaküstü Hazırlanmış Bir Paket”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketinin ayaküstü hazırlanmış bir paket olduğunu söyledi.

Bbp Genel Başkanı Destici: “demokratikleşme Paketi Ayaküstü Hazırlanmış Bir Paket”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketinin ayaküstü hazırlanmış bir paket olduğunu söyledi.

Demokratikleşme paketi ile ilgili kısa bir yazılı açıklama yapan BBP Lideri Destici, “Büyük Birlik Partisi olarak Türkiye’yi demokratikleştirecek her türlü adımı bugüne kadar destekledik. Milletimiz ile birlikte yeni sivil demokratik bir anayasanın özlemi içerisinde olduk. Ancak bugüne kadar milletimizin yeni anayasa vaatleri ile oyalayanlar neticede adına ‘Demokratikleşme paketi’ dedikleri bir paket ile milletin gözünü boyamaya çalışmaktadırlar” ifadesini kullandı.

"BATIYA ŞİRİN GÖZÜKME AMACINDAN İLERİ GİDEMEMİŞTİR"

Destici açıklamasında şunları söyledi: “Bu paket milletin taleplerini içeren ve tüm kesimlerin ihtiyacını karşılayacak bir paket olmadığı gibi, ülkemizdeki demokrasi standartlarını mevcut durumdan daha ileriye taşıyabilecek değişiklikleri de kapsamamaktadır. Paket genel itibari ile batıya şirin gözükme ve batı ile bozulan ilişkileri tamir etme amacından ve hedefinden ileriye gidememiştir. Özellikle gezi hadiselerinden sonra bazı çevrelerce ‘Batı da hükümeti gözden çıkardı’ propagandasına yenik düşülerek ayaküstü hazırlanmış bir paket görüntüsü vermektedir.”

GENİŞ AÇIKLAMA YARIN

Destici son olarak yarın parti binasında saat 10.30 da düzenleyeceği basın toplantısında özellikle siyasi partiler ve seçim kanunu, PKK ile yürütülen müzakere süreci ve diğer açıklanan maddeler ile ilgili düşüncelerini açıklayacaklarını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı
SIRADAKİ HABER