HaberlerSiyasetBBP, Aytaç Durak'a adaylık teklifi götürdü

BBP, Aytaç Durak'a adaylık teklifi götürdü

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, İl Başkanı Ahmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, İçişleri Bakanlığı tarafından hakkındaki soruşturmalar dolayısı ile 28 Mart 2010'da görevinden uzaklaştırılan eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ı bürosunda ziyaret etti. Sıcak bir atmosferde geçen ziyarette Kartal, siyasi partilerin hep değiştiğini fakat

BBP, Aytaç Durak'a adaylık teklifi götürdü
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, İl Başkanı Ahmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, İçişleri Bakanlığı tarafından hakkındaki soruşturmalar dolayısı ile 28 Mart 2010'da görevinden uzaklaştırılan eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ı bürosunda ziyaret etti. Sıcak bir atmosferde geçen ziyarette Kartal, siyasi partilerin hep değiştiğini fakat Durak’ın hiç değişmeyerek, devamlı seçildiğini söyledi. Kartal, Durak’ın tecrübelerinden yararlanmak için kendisiyle görüş alışverişinde bulunacaklarını kaydetti. BBP’nin bu seçimde sıçrama yapacağını dile getiren Kaptan Kartal, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti herkese açıktır. Vatanını, milletini, bayrağını, dinini, kitabını seven; bölgesine hizmet eden, dürüst, liyakat sahibi bütün siyasi partililere açığız. Rahmetli Anadolu’ya bir tohum ekti. İnşallah bu tohum filizlenecek. İktidara doğru yürüyecek.” dedi.

Durak’a ‘adaylık teklifi’ konusundaki soruyu da cevaplayan Kaptan Kartal, “Siyasette bir saate çok şeyler değişir. Başka partilerin Aytaç beye teklifleri var mıdır, yok mudur? Konusunda bir bilgim yok. Ancak Aytaç beyin BBP’in Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı olması bize şeref verir. Bu şerefi alır, baştacı yaparız. Ardına düşer, aslanlar gibi de çalışırız. Bu ileri ki zamanlarda netleşecek bir şey. Durak’ın BBP’e aday olmasını canı gönülden isteriz. Teşkilatlarımız buna hazır. Aytaç Durak, BBP’e geçtiği zaman diğer partilere geçmiş olsun.” diye konuştu.


BBP teşkilatına “gönüldaşlarım” diye hitap eden Aytaç Durak ise bağımız bir şekilde halen Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu hatırlattı. Adana halkının kendisini beş kez seçtiğini anlatan Durak, şöyle devam etti: “Kaderde bir kez daha aday olmak varsa bu defa Aytaç Durak, Büyükşehir Belediye başkanı olarak değil, bir misyonun temsilcisi olarak bu işte bulunabilirim. O misyon da bugün layüsel bir gidişe sahip olan, tek parti diktası meydana getiren bir iktidara karşı hukuk mücadelesinde ezilmiş, mağdur edilmiş Adanalıların hakkını geri alabilmek için belki bir siyasi partide görev alabilirim.”

CHP’DEN TEKLİF GELDİ

Bugüne kadar “adayım, aday olacağım da demediğini” aktaran Durak, “Ama CHP Genel Merkezi’nin şahsen birinci ağzını temsilen bana gelen teklifte oradan aday olmam istendi. Bugünde o iletişimde bir kopukluk yok. Olacağımı da zannetmiyorum. Gönlüm sizlerle (BBP) beraber olmak ister. Fakat bu seçim öyle bir seçim ki; ya yüzde 50 iddiasında olan iktidara verilecek cevap, ikinci yüzde 50’nin temsil edileceği bir ortak oy olmalıdır. Dolayısı ile de başkanın yardımcısının teklifini gönülden saygıyla karşılarken, herhalde icabet edemeyeceğimin de bilinmesi lazım. Ancak Demirel’in bir sözü var: Siyasette bir saat da önemlidir. Ama bu da yanlış anlaşılmasın.” diye konuştu. Açıklama sonrası BBP temsilcileri ile Durak'ın görüşmesi basına kapalı sürdü.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptıGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, partisinin Gaziantep İl Başkanlığının açılışını yaptı​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"​ Fatih Erbakan: "104 amiralin bildirisi milletin iradesine muhtıradır"
SIRADAKİ HABER