HaberlerSiyasetBatman’dan amirallere seslenen Bakan Soylu: Sabrımızı zorlamayın

Batman’dan amirallere seslenen Bakan Soylu: Sabrımızı zorlamayın

Güvenlik Toplantısı için Batman’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı açıklamada, Montrö ile ilgili bildiri yayımlayan 103 emekli amirale sert tepki göstererek, “Edepsizler, sabrımızı zorlamayın” dedi.

Batman’dan amirallere seslenen Bakan Soylu: Sabrımızı zorlamayın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik toplantısı için Batman’a geldi. Batman Valiliğinde basına açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, Montrö ile ilgili bildiri yayımlayan 103 emekli amirale çok sert tepki gösterdi. Darbe heveslilerinin zamanının geçtiğini belirten Soylu, kalan bu artıkları da temizleyeceklerini söyledi.

Cumhuriyet tarihinin en güçlü noktasında bulunduklarını belirten Bakan Soylu, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde atılan adımlar, elde edilen başarılar düşmanlarımızı ve vesayetçileri çaresiz bırakıyor. Hatta fitneye itiyor, hatta çatlatıyor ve Türkiye’ye yapabileceklerini de etkisiz hale getiriyor.” dedi.

"Bunlar zavallıdırlar, istismarcıdırlar, hukuk tanımazdırlar"

Bildiri yayınlayan amiralleri zihinsel kabiliyetleri gelişmeyen kişiler olarak vasıflandıran Bakan Soylu, “Biz böylelerini çok gördük. Bağımlı yaşamaya alışkın olanlar. Öğretilmiş çaresizlikleriyle eski alışkanlıklarını çözüm görüyorlar. Bunlar zavallıdırlar, istismarcıdırlar, hukuk tanımazdırlar, milleti bilmezdirler ve kelimenin tam anlamıyla edepsizdirler.” ifadelerini kullandı.

"Sabrımızı zorlamasınlar"

Bunların son kalıntılar olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti: “Bu kalıntılar ya doğal olarak seleksiyona uğrarlar, tarihe ve doğaya karışıp giderler ya da temizlenirler. Büyüyen, güçlü Türkiye olarak tam bağımsızlık sevdamızdır. Bütün mücadelemizi de bunun için gerçekleştiriyoruz. Sabrımızı zorlamasınlar. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, milletimize, tarihimize, medeniyetimize bağlıyız ve sadığız. Ve biz buradayız.”

"Görevimiz çapakları temizlemektir"

Ülke olarak yapacak çok işleri olduğunu belirten Bakan Soylu, “İşlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu tip çapaklar çıkacak mı? Maalesef geçmiş hastalıkların sirayet ettiği bazı durumların olduğunu görüyoruz. Görevimiz çapakları temizlemektir.” dedi.

Bakan Soylu acilen Ankara’ya geri döndü

Basına yaptığı açıklama sonrası güvenlik toplantısına katılan Bakan Soylu, toplantıyı yarıda keserek acilen Batman’dan ayrılarak Ankara’ya döndü.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER