HaberlerSiyasetBakan Kasapoğlu: Milletimizin geleceğini daha güçlü kılacağız

Bakan Kasapoğlu: Milletimizin geleceğini daha güçlü kılacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Van Gençlik Kolları Başkanlığı 6’ıncı Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Bakan Kasapoğlu: Milletimizin geleceğini daha güçlü kılacağız

Sabah saatlerinde Van’a gelen ve Muradiye ile Erciş ilçelerindeki incelemelerinin ardından Edremit ilçesindeki Nur Tatar Spor Salonuna geçen Bakan Kasapoğlu, AK Parti Van Gençlik Kolları Başkanlığı 6’ıncı Olağan Genel Kurulunda gençlere hitap etti.

Kongrenin hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Kasapoğlu, Evliya Çelebi’nin eserinde Van’ın gençlerinin yiğitliğini ve mertliğini anlattığını dile getiren Kasapoğlu, “Asırlar önce Evliya Çelebi’nin hayranlıkla bahsettiği Vanlılarla birlikteyim. Sizler şanlı ecdadımız gibi inandığımız yolda yürüyen kardeş gençlersiniz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gençlerin hem dostu hem ağabeyi hem de yanında yer alan bir lider.” dedi.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları veren Kasaoğlu, iftira atanlara, fitne fesatla uğraşanları aldırış edilmemesini istedi.

 “Hedefimiz hep daha ilerisidir”

Geçmişte Türkiye’de yaşanan sıkıntıları hatırlatan Kasapoğlu, “Siz o günleri bilmiyorsunuz. İyi ki de bilmiyorsunuz. Hastanelerin o zaman ki hallerini bilmiyorsunuz. Hastası rehin alınanları bilmiyorsunuz. Kitabı, defteri, sırası olmayan okulları bilmiyorsunuz. Zemini olmayan salonları mı dersiniz, bitmeyen tesisleri mi dersiniz. Hamd olsun çok farklı bir Türkiye var. Geçtiğimiz günlerde Milli Uzay Projesini açıkladık. Hep ‘elin oğlu, kızı uzaya gidiyor’ derdik. Artık bizim evlatlarımız gidecek. Evlatlarımızın gözü yükseklerde. Evlatlarımızla gurur duyuyoruz. Hedefimiz hep daha ilerisidir. Van’ımızın gençleri çok fazla. Gençleri enerjisi, heyecanı var. Onlara daha fazlası lazım. 2 hafta önce çok önemli protokoller imzaladık. Modern tesislerin imzasını attık. Hızlı bir şekilde başladık ve en kısa zamanda Van ve ilçelerimizce kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, “Bazıları tıpkı ondan öncekiler gibi lafla peynir gemisi yürütecekler ama biz eser siyasetiyle taş üstüne taş koymaya, üretmeye devam edeceğiz. İnanıyoruz ki iki günü eşit olan ziyandadır. Gözümüz yükseklerdedir. Milletimizin geleceğini daha güçlü, daha aydınlık kılacağız. Sizin kapınıza asla elimiz boş gelmeyeceğiz. Dolu dolu geleceğiz. Biliyoruz ki halka hizmet Hakk’a hizmettir. Hep birlikte daha güçlü bir istikbal, daha aydınlık yarınlar için çalışacağız. Van’ı istismar etmeye çalışanlara, evlatlarını kandıranlara en iyi cevabı verecektir.” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan telekonferansla kongreye katılarak partililere hitap etti.

Mevcut Başkan Muhammed Çalağan’ın yeniden il gençlik kolları başkanı seçildiği AK Parti Van Gençlik Kolları Başkanlığı 6’ıncı Olağan Genel Kuruluna, Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas, Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas ve Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış ile partililer katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER