HaberlerSiyasetBakan Çavuşoğlu Pakistan'ı ziyaret edecek

Bakan Çavuşoğlu Pakistan'ı ziyaret edecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 13-14 Ocak tarihlerinde Pakistan İslam Cumhuriyeti’ne bir ziyarette bulunacağı bildirildi.

Bakan Çavuşoğlu Pakistan'ı ziyaret edecek

Konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ziyaret sırasında ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, bölgesel ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunulacağı ifade edildi.

Gerçekleştirilecek görüşmelerde Yedinci Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Toplantısına ilişkin hazırlıkların eşgüdümünün de yapılacağı kaydedildi.

Ziyaret sırasında ayrıca Türkiye-Pakistan-Azerbaycan Üçlü Dışişleri Bakanları İkinci Toplantısının tertipleneceği ifade edilen açıklamada, ziyaret vesilesiyle Bakan Çavuşoğlu'nun Karaçi Başkonsolosluğunun yeni binasının resmi açılışını gerçekleştireceği aktarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER